Kategoritë

Botuesit

Autorët

Drama, Antologji personale (1937-2006), Kasem Trebeshina Shihe të plotë

Drama, Kasem Trebeshina

SKU001307

Disponueshëria: Në gjendje

$13.52

Me ulje çmimi!

-20%

$16.90

libërNga (sasia)Ulja
Drama, Kasem Trebeshina3 -$0.84

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Fjalor dialektor, Pano Tase

  Fjalor...


  Shpesh thuhet se shqipes së sotme i është...

 • Shtepia e Mallit, Eqrem Basha

  Shtepia e...


  Eqrem Basha i ka ofruar përherë lexuesit “…një...

Titulli: Drama
Gjinia: Drama
Autori: Kasëm Trebeshina
Shtëpia botuese: Faik Konica
Viti: 2006
Fq. 552
Pesha: 0.659 kg.
ISBN: 9951-06-150-8

Përmbajtja e librit

• Togeri trim
• Spartaku
• Letra e fundit
• Reforma
• Lufta e Trojës
• Tiranozauri
• Gjyqi i fundit
• Evandri dhe Nausika
• Vajza e trëndafilit të bardhë
• Ëndrra e Don Huanit
• Zuhra
• Nga piramidat tek shpellat
• Varrezat e qytetit të vdekur

 • Autori Kasem Trebeshina