Botime të reja 2019

Information

Botuesit

Autorët

I ri Ulje çmimi! Serotonina, Michel Houellebecq Shfaq të madhe

Serotonina, Michel Houellebecq

Produkt i ri

Një nëpunës francez, i cili ia ka kushtuar karrierën e tij bujqësisë, agrokimisë dhe bioteknologjisë, tashmë është pjesë e ekipit që kujdeset të promovojë djathërat francezë në tregun europian dhe t’i mbrojë ata nga kërcënimi i globalizimit.

Më shumë detaje

$14.65

-20%

$18.31

Më shumë informacione

Titulli: Serotonina
Origjinali: Serotonine
Gjinia: Roman
Autori: Michel Houellebecq
Shqipëroi: Edit Dibra
Shtëpia botuese: Skanderbeg Books
Viti: 2019
Fq. 272
Pesha: 0.301 kg.
ISBN: 978-9928-221-33-9

Mbi librin

Një nëpunës francez, i cili ia ka kushtuar karrierën e tij bujqësisë, agrokimisë dhe bioteknologjisë, tashmë është pjesë e ekipit që kujdeset të promovojë djathërat francezë në tregun europian dhe t’i mbrojë ata nga kërcënimi i globalizimit.

Ai sapo është ndarë nga e dashura, Juzuja, një rioshe japoneze njëzet vjet më e re, dhe po jeton me kujtimet e flirteve dhe dashurive të shkuara, mes të cilave, ndjenja e fuqishme për Kamilën, do ta shtyjë sërish nëpër aventura të reja.

I gjendur në këtë zgrip, ai lë apartamentin e tij dhe nis e endet nëpër hotele luksoze, i qetë se Kaptoriksi, antidepresivi që merr me rekomandimin e një mjeku të çuditshëm, do t’ia shtojë prodhimin e Serotoninës në trup, kësisoj do ta mbajë njeri normal dhe funksional, edhe pse me riskun për t’u privuar nga libidoja dhe kënaqësitë e saj.

“Serotonina”, me magjinë e saj të papërsëritshme, mes ironisë thukëse dhe trishtimit të fshehur pas saj, është një vaj për jetën e vërtetë që po venitet relievit mahnitës të Francës. Houellebecq është zëri i qartë francez, që bën shpjegimin tronditës për Europën sot, por edhe të botës ku po jetojmë.

Si përherë, edhe me këtë vepër, “profeti ogurzi” e parashikoi lëvizjen e “jelekëve të verdhë” disa javë përpara se ajo të shpërthente, siç ka ndodhur deri tani me veprat e tij.

Koment mbi autorin

“Mes diktatorëve të heshtjes së kohëve tona, vetëm ca prej tyre ia kanë dalë të bëjnë zhurmë aq zëlartë, sa Michel Houellebecq.”

John Banville

Reviews

Write a review

Serotonina, Michel Houellebecq

Serotonina, Michel Houellebecq

Një nëpunës francez, i cili ia ka kushtuar karrierën e tij bujqësisë, agrokimisë dhe bioteknologjisë, tashmë është pjesë e ekipit që kujdeset të promovojë djathërat francezë në tregun europian dhe t’i mbrojë ata nga kërcënimi i globalizimit.

Libra të ngjashëm