Kategoritë

Botuesit

Autorët

Elon Musk, Ashlee Vance Shihe të plotë

Elon Musk, Ashlee Vance

Një përmbledhje e hollësishme dhe plot ngjyra e historisë së ngjitjes së Elon Musk – ut në majat e botës së biznesit. Kjo vepër është një portret i goditur i personit që mund të ketë ndikimin më të madh në zhvillimin e racës njerëzore. Nëse Musk do ta shpie njerëzimin në Mars, kjo vepër do të ishte dokumenti themeltar i planetit të ri.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$15.78

Me ulje çmimi!

-20%

$19.72

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Elon Musk
Origjinali: Elon Musk
Gjinia: Biografi
Autori: Ashlee Vance
Shqipëroi: Vladimir Banushi
Shtëpia botuese: Pema
Viti: 2017
Fq. 432
Pesha: 0.528 kg.
ISBN: 978-9951-721-37-0

Komente mbi librin

"Një përmbledhje e hollësishme dhe plot ngjyra e historisë së ngjitjes së Elon Musk – ut në majat e botës së biznesit. Kjo vepër është një portret i goditur i personit që mund të ketë ndikimin më të madh në zhvillimin e racës njerëzore. Nëse Musk do ta shpie njerëzimin në Mars, kjo vepër do të ishte dokumenti themeltar i planetit të ri."

Brad Stone

"Një vështrim i thelluar i figurës së sipërmarrësit më të rëndësishëm në botë. Vance na jep një tablo të paharrueshme të personalitetit të pashoq të Muskut dhe vullnetit të tij të pashtershëm për të kapërcyer çdo pengesë."

Washington Post

"Një raport i shkëlqyer... kjo vepër me siguri do të mbesë si i pari përshkrim i mirëfilltë i një personi të cilin më parë e kishim hasur vetëm nëpër karikatura. Pas shfletimit të faqeve të fundit, çdo lexuesi do t'i velen krahasimet me Steve Jobs – in. Jepini Muskut atë që i takon. S'ka të dytë si ai."

New York Times Book Review

"Një jetëshkrim i qëlluar deri në imtësi."

Wall Street Journal

"Ashlee Vance na zbulon të panjohurat e mënyrës së të vepruarit të këtij titani të teknologjisë. Ka dy mënyra që një jetëshkrim të dallojë për mirë nga të tjerët. E para, duhet të përmbajë plot histori pikante që nuk janë treguar më parë. Përveç kësaj, duhet të na shpalos të gjitha zigzaget dhe faktet e gënjeshtërta rreth jetës së një personi të famshëm, në një mënyrë që vepra vërtet të zgjojë interesin e masës së lexuesve. Pa dyshim që kjo vepër i ka arritur më së miri këto synime."

Forbes

"Ka qenë libri që më ka pëlqyer më së shumti sivjet."

Tyler Cowen