Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

I ri Ulje çmimi! Zhurma e Kohës, Julian Barnes Shfaq të madhe

Zhurma e Kohës, Julian Barnes

Produkt i ri

Në maj 1937, një burrë në fillim të të tridhjetave, pret para ashensorit në një pallat në Leningrad. Ai pret përgjatë të gjithë natës, që ta marrin për ta dërguar te Shtëpia e Madhe.

Më shumë detaje

$7.89

-20%

$9.86

Të dhënat

ISBN 978-9928-445629

Më shumë informacione

Titulli: Zhurma e Kohës
Origjinali: The Noise of Time
Gjinia: Roman
Autori: Julian Barnes
Shqipëroi: Gjergj Erebara
Shtëpia botuese: Shtëpia e Librit
Viti: 2019
Fq. 196
Pesha: 0.155 kg.
ISBN: 978-9928-445629

Mbi librin

Në maj 1937, një burrë në fillim të të tridhjetave, pret para ashensorit në një pallat në Leningrad. Ai pret përgjatë të gjithë natës, që ta marrin për ta dërguar te Shtëpia e Madhe.

Çdo i famshëm që ai ka njohur në dekadën e mëparshme nuk mund ta ndihmojë tani. Dhe pak nga ata që kanë hyrë në Shtëpinë e Madhe kanë dalë sërish prej saj.

Komente mbi librin

“Një meditim i thellë mbi Pushtetin dhe marrëdhënien e artit me Pushtetin... Është një kryevepër me të kuptuar simpatizues... Nuk mendoj se Barnes ka shkruar ndonjë libër më elegant, më të vërtetë apo më të thellë.”

Scotsman

“Tronditës.”

Sunday Times

“Një tour de force nga një novelist mjeshtëror në majë të lojës së tij.”

Daily Express

Këtë libër mund ta blini online ose mund ta gjeni te libraritë e mëposhtme:

1. Libraria "Tirana e Re" te rruga Abdyl Frashëri, [kliko këtu për ta gjetur në hartë]

2. Libraria te Myslym Shyri [Kliko këtu për ta gjetur në hartë]

3. Libraria "Tirana Times", Rruga Andon Zako Çajupi. [Kliko këtu për ta gjetur në hartë]

4. Libraria Shtëpia e Librit [Kliko këtu për ta gjetur në hartë] hapur çdo ditë pune nga ora 10 deri më 15.00.

Reviews

Write a review

Zhurma e Kohës, Julian Barnes

Zhurma e Kohës, Julian Barnes

Në maj 1937, një burrë në fillim të të tridhjetave, pret para ashensorit në një pallat në Leningrad. Ai pret përgjatë të gjithë natës, që ta marrin për ta dërguar te Shtëpia e Madhe.

Libra të ngjashëm