Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Saga e Kazaleteve, Vitet e pafajesise, Elizabeth Jane Howard, vol. 1 Shfaq të madhe

Saga e Kazaleteve, Vitet e pafajesise, Elizabeth Jane Howard, vol. 1

Produkt i ri

Është një botë tjetër, një kohë tjetër... Është koha e Kazaletëve, kur gjithçka ndodh me rituale precize, ku shërbyesit e shërbejnë çajin në shtrat në mëngjes, por për të darkuar në shtëpi duhet të vishesh me fustan mbrëmjeje...

Më shumë detaje

Në gjendje

$14.65

-20%

$18.31

Më shumë informacione

Titulli: Saga e Kazaletëve, Vitet e pafajësisë, vëllimi i parë
Origjinali: Cazalet Chronicles, The light years
Gjinia: Roman
Autori: Elizabeth Jane Howard
Shqipëroi: Etleva Kondi
Shtëpia botuese: Botimet Living
Viti: 2018
Fq. 434
Pesha: 0.565 kg.
ISBN: 978-9928-21-64-4-1

Mbi librin

Është një botë tjetër, një kohë tjetër... Është koha e Kazaletëve, kur gjithçka ndodh me rituale precize, ku shërbyesit e shërbejnë çajin në shtrat në mëngjes, por për të darkuar në shtëpi duhet të vishesh me fustan mbrëmjeje...

Mirëpo jashtë kuadrit të familjes Kazalet, bota është në prag të një krize epokale. Lufta është vetëm një hap larg Londrës. Teksa Kazaletët përgatiten të kalojnë një verë të qetë në pronën e familjes së Saseks, lexuesi njihet me:

Eduardin - i dashuruar, por jo besnik ndaj bashkëshortes së tij, Vilit; Hjunë - i plagosur në Luftën e Madhe, bashkëshort i përkushtuar;

Rupertin - i cili e adhuron trupin, por jo domosdoshmërisht mendjen e gruas së tij Zoit, e cila është shumë më e re sesa ai; dhe Rejçëllin, motrën lëneshë të tre vëllezërve, e cila mban një lidhje të fshehtë dashurie nën çatinë e familjes...

Një parabolë për dhembjen e humbjes së pafajësisë, për të kaluar më pas në botën e mashtrimit të madh. Një prozë që na kujton stilin e pagabueshëm të Tomas Manit dhe Virxhinia Ullfit.

Koment mbi librin

"Kryevepra e radhës, në stilin e Sagës së Forsajtëve, një fenomen dhe sukses mbarëbotëror."

Rebecca Radner, "San Francisco Chronicle"

Reviews

Write a review

Saga e Kazaleteve, Vitet e pafajesise, Elizabeth Jane Howard, vol. 1

Saga e Kazaleteve, Vitet e pafajesise, Elizabeth Jane Howard, vol. 1

Është një botë tjetër, një kohë tjetër... Është koha e Kazaletëve, kur gjithçka ndodh me rituale precize, ku shërbyesit e shërbejnë çajin në shtrat në mëngjes, por për të darkuar në shtëpi duhet të vishesh me fustan mbrëmjeje...

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)