Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Vajza e letres, Guillaume Musso Shfaq të madhe

Vajza e letres, Guillaume Musso

Produkt i ri

I mbërthyer në krizën e frymëzimit, fillikat dhe pa një dysh në xhep shkrimtari Tom Bojd nuk po arrinte ta fuste në hulli të mbarë romanin e tij të fundit. Ndihej si i zënë në çark, një kurth që rrezikonte ta shkatërronte.

Më shumë detaje

Në gjendje

$13.52

-20%

$16.90

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Vajza e letrës
Origjinali: La fille de papier
Gjinia: Roman
Autori: Guillaume Musso
Shqipëroi: Agim Doksani
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2018
Fq. 416
Pesha: 0.513 kg.
ISBN: 978-9928-00-304-1

Mbi librin

I mbërthyer në krizën e frymëzimit, fillikat dhe pa një dysh në xhep shkrimtari Tom Bojd nuk po arrinte ta fuste në hulli të mbarë romanin e tij të fundit. Ndihej si i zënë në çark, një kurth që rrezikonte ta shkatërronte.

Derisa një natë, gjatë një stuhie të furishme i duket se bie pre e një halucinacioni, në tarracë i shfaqet një vajzë, misterioze dhe perri e bukur. I thotë se është protagoniste e romanit të tij, e rënë në botën reale nga një fjali e lënë pezull prej tij.

Dhe nëse Tomi nuk do t'i kthehej të shkruarit, ajo do të vdiste. Duket absurde, e megjithatë... e megjithatë Tomi e beson. Sepse është marrëzisht i dashuruar me të.

Koment nga Figaro Littéraire

"Vajza e letrës" është ndoshta romani më i mirë i Guillaume Musso deri më sot... Lexuesit e tij nuk do të zhgënjehen. Subjekti është i përsosur dhe fundi i romanit është tepër tërheqës dhe befasues.

Reviews

Write a review

Vajza e letres, Guillaume Musso

Vajza e letres, Guillaume Musso

I mbërthyer në krizën e frymëzimit, fillikat dhe pa një dysh në xhep shkrimtari Tom Bojd nuk po arrinte ta fuste në hulli të mbarë romanin e tij të fundit. Ndihej si i zënë në çark, një kurth që rrezikonte ta shkatërronte.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)