Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Parku i lojerave u mbyll, Mario Levi Shfaq të madhe

Parku i lojerave u mbyll, Mario Levi

Produkt i ri

Sa e trishtueshme që përsëri fjalët e mia përplasen në murin tënd. Jam i vetëdijshëm se që të jetoj, kam nevojë për ty. Por a mund të besojmë se janë të nevojshme ato që kanë ndodhur në atë kohë, kur unë them se ajo kohë ka mbetur shumë prapa?

Më shumë detaje

Në gjendje

$9.02

-20%

$11.27

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Parku i lojërave u mbyll
Origjinali: Lunapark Kapandı
Gjinia: Roman
Autori: Mario Levi
Shqipëroi: Kujtim Agalliu
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2018
Fq. 752
Pesha: 0.829 kg.
ISBN: 978-9928-251-58-9

Fragment nga libri

Inxhi,

Sa e trishtueshme që përsëri fjalët e mia përplasen në murin tënd. Jam i vetëdijshëm se që të jetoj, kam nevojë për ty. Por a mund të besojmë se janë të nevojshme ato që kanë ndodhur në atë kohë, kur unë them se ajo kohë ka mbetur shumë prapa?

E them këtë me keqardhje, ti më tregon fakte të reja në emër të të dyve. Një thënie e famshme latine thotë: "Historia na mëson". Po, mësojmë Inxhi. Mësojmë për të jetuar, të paktën, për ta bërë jetën tonë sa më të mirë. Për të vazhduar një lidhje me ty nuk ishte e lehtë.

Unë e di, për të filluar një komunikim me njëri – tjetrin nga e para, në çdo kuptim, përsëri nuk është e thjeshtë që të gjejmë edhe njëherë gjuhën e përbashkët. Por unë, përkundër të gjitha këtyre vështirësive, duke jetuar me ty, tani e di se çfarë do të fitoj dhe se çfarë do të humbas nga kjo largësi.

Për më tepër, jam i gatshëm, siç të thashë dhe më parë, të të pres ty. Unë vrapova pas një mundësie të re, nuk kërkova një dashuri të re...

Reviews

Write a review

Parku i lojerave u mbyll, Mario Levi

Parku i lojerave u mbyll, Mario Levi

Sa e trishtueshme që përsëri fjalët e mia përplasen në murin tënd. Jam i vetëdijshëm se që të jetoj, kam nevojë për ty. Por a mund të besojmë se janë të nevojshme ato që kanë ndodhur në atë kohë, kur unë them se ajo kohë ka mbetur shumë prapa?

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)