Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Jashte skene, Ahmet Hamdi Tanpinar Shfaq të madhe

Jashte skene, Ahmet Hamdi Tanpinar

Produkt i ri

Jashtë skene, që fillimisht njohu dritën e botimit në numrat e gazetës "Yeni Istanbul", të vitit 1950, u botua për herë të parë si një vëllim i vetëm më 1973. Ai është pjesë e një trilogjie, bashkë me dy romanet e tjera "Kënga e Mahurit" dhe "Paqja".

Më shumë detaje

Në gjendje

$9.02

-20%

$11.27

Add to wishlist

Më shumë infromacione

Titulli: Jashtë skene
Origjinali: Sahnenin Dışındakiler
Gjinia: Roman
Autori: Ahmet Hamdi Tanpinar
Shqipëroi: Edvin Cami
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2018
Fq. 328
Pesha: 0.425 kg.
ISBN: 978-9928-217-70-7

Mbi librin

Jashtë skene, që fillimisht njohu dritën e botimit në numrat e gazetës "Yeni Istanbul", të vitit 1950, u botua për herë të parë si një vëllim i vetëm më 1973. Ai është pjesë e një trilogjie, bashkë me dy romanet e tjera "Kënga e Mahurit" dhe "Paqja".

Ngjarjet në roman zhvillohen në Stambollin e viteve 1920. Në ato ditë të zjarrta për kombin turk, ky qytet përbën njëkohësisht një skenë dhe një prapaskenë. Dhe skena e vërtetë e ngjarjeve, Anadolli, vështrohet pak dhe nga këndvështrime të ndryshme.

Në roman spikat një numër i madh dhe i larmishëm personazhesh, mes të cilëve burra shteti të rënë nga vakti që, gjithsesi, shpresojnë të mbeten a të rikthehen në kujtesë, spekulatorë lufte, idealistë, gra të sakrificës, njerëz që kërkojnë vendin e tyre në kushtet e një jete që ndryshon...

Reviews

Write a review

Jashte skene, Ahmet Hamdi Tanpinar

Jashte skene, Ahmet Hamdi Tanpinar

Jashtë skene, që fillimisht njohu dritën e botimit në numrat e gazetës "Yeni Istanbul", të vitit 1950, u botua për herë të parë si një vëllim i vetëm më 1973. Ai është pjesë e një trilogjie, bashkë me dy romanet e tjera "Kënga e Mahurit" dhe "Paqja".

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)