Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Armepushimi, Mario Benedetti Shfaq të madhe

Armepushimi, Mario Benedetti

Produkt i ri

Martin Santome, 49-vjeçar i ve, babai i tre fëmijëve të rritur, është në prag të pensionit kur bie në dashuri me Laura Aveljanedën, kolege 24-vjeçare. Më në fund, pas një jete të mundimshme, duket sikur gjërat nisin të marrin rrugë të mbarë për Santomenë, i cili sheh mundësinë e një lumturie të vonuar.

Më shumë detaje

Në gjendje

$9.02

-20%

$11.27

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Armëpushimi
Origjinali: La tregua
Gjinia: Roman
Autori: Mario Benedetti
Shqipëroi: Erion Karabolli
Shtëpia botuese: Pika pa Sipërfaqe
Viti: 2018
Fq. 178
Pesha: 0.195 kg.
ISBN: 978-9928-185-54-9

Mbi librin

Martin Santome, 49-vjeçar i ve, babai i tre fëmijëve të rritur, është në prag të pensionit kur bie në dashuri me Laura Aveljanedën, kolege 24-vjeçare. Më në fund, pas një jete të mundimshme, duket sikur gjërat nisin të marrin rrugë të mbarë për Santomenë, i cili sheh mundësinë e një lumturie të vonuar. Një ngjarje tragjike do ta bëjë të kuptojë se premtimi për lumturi qenkësh veç një "armëpushim" i shkurtër me jetën.

Mario Benedetti, autor i më se 80 librave në poezi dhe në prozë, vlerësohet si një ndër autorët bashkëkohorë më të mirë të gjuhës spanjolle. Kjo është vepra e tij e parë në gjuhën shqipe.

Reviews

Write a review

Armepushimi, Mario Benedetti

Armepushimi, Mario Benedetti

Martin Santome, 49-vjeçar i ve, babai i tre fëmijëve të rritur, është në prag të pensionit kur bie në dashuri me Laura Aveljanedën, kolege 24-vjeçare. Më në fund, pas një jete të mundimshme, duket sikur gjërat nisin të marrin rrugë të mbarë për Santomenë, i cili sheh mundësinë e një lumturie të vonuar.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)