Kategoritë

Botuesit

Autorët

Prova, Eleanor Catton Shihe të plotë

Prova, Eleanor Catton

E vendosur në dy kohë të ndryshme dhe në skena të nxehta, por të fragmentuara, Catton rrëfen marrëdhëniet e një nxënësi të shkollës së mesme dhe mësueses së tij të muzikës gjatë kohës kur nxënësit e shkollës janë vendosur në skenë.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$13.52

Me ulje çmimi!

-20%

$16.90

Titulli: Prova
Origjinali: The Rehearsal
Gjinia: Roman
Autori: Eleanor Catton
Shqipëroi: Rudi Erebara
Shtëpia botuese: Ombra GVG
Viti: 2017
Fq. 401
Pesha: 0.512 kg.
ISBN: 978-9928-06-175-1

Komente mbi librin

"E vendosur në dy kohë të ndryshme dhe në skena të nxehta, por të fragmentuara, Catton rrëfen marrëdhëniet e një nxënësi të shkollës së mesme dhe mësueses së tij të muzikës gjatë kohës kur nxënësit e shkollës janë vendosur në skenë. Kronologjia intensive e ngjarjeve, rrëfimi në regjistër dhe intonacion të lartë i personazheve, e bëjnë këtë vepër krejt të ndryshme nga ato çka kemi lexuar deri tani mbi këtë temë."

The Guardian

"Kushdo që ka kaluar një adoleshencë pa probleme, kujton çastet e ndezura të atyre viteve, kur ndihesh se po jeton si në një film apo një roman. Çdo takim ishte i mbushur me emocione tronditëse apo çdo mendim ishte një epifani. Por, që e gjitha kjo të ishte e shkruar në faqet e një romani, është një sipërmarrje mjaft e ndërlikuar.

Nëse jeta do të shihet nga këndvështrimi i adoleshencës, gjithçka që ka të bëjë me ndjenjën fluturon mbi re. Por nëse jetën do ta shihni nga distanca ku ndodheni sot, adoleshenca juaj e tronditur ngjet me një zog të plagosur që nuk ka mundur dot të ngrihet në fluturim."

Quill & Quire