Kategoritë

Botuesit

Autorët

Me dy fytyra, Stevie Davies Shihe të plotë

Me dy fytyra, Stevie Davies

Libri "Me dy fytyra" është një novelë prekëse, ku nëpërmjet gjuhës së thjeshtë dhe saturës therrëse, Davies nxjerr mbi sipërfaqe problemet e rënda dhe krizën e shoqërisë së sotme.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$6.76

Me ulje çmimi!

-20%

$8.45

Titulli: Me dy fytyra
Origjinali: Equivocator
Gjinia: Roman
Autori: Stevie Davies
Shqipëroi: Anisa Trifoni
Shtëpia botuese: Ombra GVG
Viti: 2017
Fq. 153
Pesha: 0.192 kg
ISBN: 978-9928-06-178-2

Komente mbi librin

"Libri "Me dy fytyra" është një novelë prekëse, ku nëpërmjet gjuhës së thjeshtë dhe saturës therrëse, Davies nxjerr mbi sipërfaqe problemet e rënda dhe krizën e shoqërisë së sotme.

Historia, e cila merr shpirt nëpërmjet imagjinatës, është strukturuar rreth misterit, mitit dhe krimit, duke hetuar mbi një të vërtetë që ndikon kaq shumë në jetën reale.

E shkuara duhet të varroset patjetër nëse dëshiron që një marrëdhënie të ketë një të ardhme, sepse asnjë lidhje nuk mund të ndërtohet mbi një bazament të dyfishtë.

Ky është mesazhi që përcjell romani "Me dy fytyra" dhe që konsiderohet një nga veprat më të bukura të letërsisë së sotme britanike."

Michael Nott

"Stevie Davies shkruan me elegancë dhe intensitet emocional. Nëpërmjet stilit të saj konçiz ajo ndriçon skuta të errëta të shpirtit njerëzor."

The Guardian

Mbi autoren

Stevie Davies ka lindur në Uells. Është shkrimtare, kritike letrare, biografe dhe historiane. Që nga viti 1998 është anëtare e Royal Societyof Literature. Është anëtare e Welsh Academy dhe profesoreshë në Universitetin "Swansea" të Uellsit.

Stevie Davies ka fituar shumë çmime të rëndësishme letrare gjatë karrierës së saj dhe ka qënduar për një kohë të gjatë si candidate në "Booker Prize" dhe "Orange Prize". Romani "The Element of Water" ishte kandidat për Booker Prize në vitin 2001, ndërsa ka fituar "Wales Book of the Year" në vitin 2002.