Kategoritë

Botuesit

Autorët

Dikur duket te kem vrapuar mbi barin e bute, Carolina Schutti Shihe të plotë

Dikur duhet te kem vrapuar mbi barin e bute, Carolina Schutti

Shumë histori do të kenë kaluar të mitë dhe ato ndryshojnë e përzihen me njëra – tjetrën aq shumë saqë nuk arrij të kuptoj se ku fillon njëra dhe ku përfundon tjetra.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$6.76

Me ulje çmimi!

-20%

$8.45

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

  • Qyteti i Baltes, Deborah Ellis

    Qyteti i...


    Shauzia, shoqja e ngushtë e Parvanës, është...

  • Edukimi i stoikut, Fernando Pessoa

    Edukimi i...


    "Edukimi i stoikut" është e vetmja vepër që na...

Titulli: Dikur duhet të kem vrapuar mbi barin e butë
Origjinali: Einmal muss ich über ëeiches Gras gelaufen sein
Gjinia: Roman
Autori: Carolina Schutti
Shqipëroi: Sadedin Limani
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2017
Fq. 144
Pesha: 0.172 kg.
ISBN: 978-9928-251-06-0

Fragment nga libri

Shumë histori do të kenë kaluar të mitë dhe ato ndryshojnë e përzihen me njëra – tjetrën aq shumë saqë nuk arrij të kuptoj se ku fillon njëra dhe ku përfundon tjetra. I kam bërë të miat ato histori, i kam huazuar, i kam zgjatur edhe më tej, mbase shumë, dhe pastaj i kam veshur rreth vetes si një mantel magjik i padukshëm; por tani kam dëshirë të udhëtoj brenda në historinë time: fshati, lugina e fëminisë sime përballë një peizazhi, i cili për mua ka mbetur i fshehur.