Kategoritë

Botuesit

Autorët

Hah, Birgul Oguz Shihe të plotë

Hah, Birgul Oguz

Hah rrëfen udhëtimin shpirtëror të një gruaje të re të brengosur për humbjen e idealeve të saj të vendlindjes. Solide, krijuese, e zhurmshme si një stuhi, çdo histori është një meditim i fuqishëm në aktin e zisë, duke fiksuar imazhe mbresëlënëse në mënyra të ndryshme dramatike, zemërim, dashuri, frustrim, kapriço, butësi dhe mall.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$4.50

Me ulje çmimi!

-20%

$5.63

Titulli: Hah
Origjinali: Hah
Gjinia: Roman
Autori: Birgül Oğuz
Shqipëroi: Xhimi Lazri
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2016
Fq. 120
Pesha: 0.137 kg.
ISBN: 978-9928-203-51-9

Mbi librin

Hah rrëfen udhëtimin shpirtëror të një gruaje të re të brengosur për humbjen e idealeve të saj të vendlindjes. Solide, krijuese, e zhurmshme si një stuhi, çdo histori është një meditim i fuqishëm në aktin e zisë, duke fiksuar imazhe mbresëlënëse në mënyra të ndryshme dramatike, zemërim, dashuri, frustrim, kapriço, butësi dhe mall. Është një libër magjik që zbulon ndryshimet që na ndodhin në momente pikëllimi, një manifest i jetës dhe vdekjes.