Kategoritë

Botuesit

Autorët

Vendi i dashurise dhe i rrenojave, Oddny Eir Shihe të plotë

Vendi i dashurise dhe i rrenojave, Oddny Eir

E ftova të vinte me mua, por më tha se nuk i bëhej. Kishte frikë se mos pa e pasur mendjen do të futej në jetën e mbase edhe në mitrën time, duke thënë se ndiente dëshirë. Kësisoj vendosi të futej në tokën nënë dhe mandej të më takonte si tjetër njeri.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$5.63

Me ulje çmimi!

-20%

$7.04

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Vendi i dashurisë dhe i rrënojave
Origjinali: Jarðnæði
Gjinia: Roman
Autori: Oddný Eir
Shqipëroi: Xhimi Lazri
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2017
Fq. 250
Pesha: 0.265 kg.
ISBN: 978-9928-203-98-4

Fragment nga libri

E ftova të vinte me mua, por më tha se nuk i bëhej. Kishte frikë se mos pa e pasur mendjen do të futej në jetën e mbase edhe në mitrën time, duke thënë se ndiente dëshirë. Kësisoj vendosi të futej në tokën nënë dhe mandej të më takonte si tjetër njeri.

Më doli në ëndërr në agim; gjendeshim në brendësi të një shpelle tepër të thellë e në atë errësirë pus të zezë puthëm qepallat e njëri – tjetrit. Ai më lëmoi flokët e pastaj u fut brenda meje, çka ishte edhe kulmi i kënaqësisë.

Nuk e di nëse tingujt e valëve që po më pushtonin, vinin nga ëndrra apo nga diku këtu në plazh. U zgjova ditën e solsticit të verës dhe ndihesha shend e verë, e gatshme për të kryer gjëra të mëdha.