Kategoritë

Botuesit

Autorët

Qielli me manaferra, Natasha Kramberger Shihe të plotë

Qielli me manaferra, Natasha Kramberger

Ne nuk flasim të njëjtën gjuhë, nuk do ta flasim kurrë, ajo gjuha e përbashkët që është e gjallë, jeton në trupin tim; kur të dëgjoj ty, jeton edhe në trupin tënd, kur të të tregoj diçka.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$6.76

Me ulje çmimi!

-20%

$8.45

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Dashuri pa rezistence, Gilles Rozier

  Dashuri pa...


  Dashuria mes një ushtari çifut dhe një...

 • Dashnori, Marguerite Duras

  Dashnori,...


  Duras lëviz në drejtim të një arti gjithnjë e...

 • Arti i te dashuruarit, Erich Fromm

  Arti i te...


  A është vërtet dashuria art? Në qoftë se po,...

Titulli: Qielli me manaferra
Origjinali: Nebesa v robidah: roman v zgodbah
Gjinia: Roman
Autori: Natasha Kramberger
Shqipëroi: Xhemile Zykaj
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2016
Fq. 232
Pesha: 0.322 kg.
ISBN: 978-9928-203-41-0

Fragment nga libri

Ne nuk flasim të njëjtën gjuhë, nuk do ta flasim kurrë, ajo gjuha e përbashkët që është e gjallë, jeton në trupin tim; kur të dëgjoj ty, jeton edhe në trupin tënd, kur të të tregoj diçka.

Kur frikësohem nga afërsia, mbyll trupin dhe mendimet, lëkura përreth tyre mbyllet, ndërsa kur ndahemi, me pëlhurë të gjallë ndahen dy qenie dhe secila prej tyre shprehet në mënyrën e vet, bla, bla, bla, atëherë ti dëgjon vetëm fjalët që janë të huaja, kurse unë – rrapëllimën e lokomotivës.