Bashkëkohore

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Jete fshati, Amos Oz Shfaq të madhe

Jete fshati, Amos Oz

Produkt i ri

Në këtë libër ka gjithçka nga jeta mbi tokë, në këtë lloj jete ka njerëz dhe kafshë, me skena dhe pikturime mes qeniesh, të cilët, ku rastësisht e ku enkas, hyjnë në jetët e njëri – tjetrit. I shkruar kësisoj, çdo lexues ka të drejtën ta lexojë këtë vepër si një roman.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Jetë fshati
Origjinali: Scenes from a village life
Gjinia: Roman
Autori: Amos Oz
Shqipëroi: Orjeta Marku
Shtëpia botuese: Skanderbeg Books
Viti: 2014
Fq. 216
Pesha: 0.244 kg.
ISBN: 978-9928-4241-8-1

Mbi librin

Në këtë libër ka gjithçka nga jeta mbi tokë, në këtë lloj jete ka njerëz dhe kafshë, me skena dhe pikturime mes qeniesh, të cilët, ku rastësisht e ku enkas, hyjnë në jetët e njëri – tjetrit. I shkruar kësisoj, çdo lexues ka të drejtën ta lexojë këtë vepër si një roman. Por "Jetë fshati" nuk është roman, por copëza të lidhura jete, që japin e marrin mes tyre si arterie të një trupi, të tilla që i japin atij jetën e një qenieje intriguese.

Besnik i lojës së tij psikologjike, i vizatimit të karaktereve, i përshkrimit në detaje të jetës dhe natyrës, të veshura të gjitha me sfondin historik të kohës në të cilën jeton, Amos Oz, një ndër autorët më të dashur edhe për lexuesin shqiptar, na shpie edhe një herë në shtegtime fantastike e mahnitëse.

Reviews

Write a review

Jete fshati, Amos Oz

Jete fshati, Amos Oz

Në këtë libër ka gjithçka nga jeta mbi tokë, në këtë lloj jete ka njerëz dhe kafshë, me skena dhe pikturime mes qeniesh, të cilët, ku rastësisht e ku enkas, hyjnë në jetët e njëri – tjetrit. I shkruar kësisoj, çdo lexues ka të drejtën ta lexojë këtë vepër si një roman.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)