• Banner

Ne jemi pafundesi, Stephen Chbosky

Reflektimet ngacmuese mbi jetën, dashurinë dhe miqësinë janë shpeshherë frymëzuese dhe gjithmonë të shkruara mrekullisht mirë.

800 Lekë
Sasia
Ne gjendje

Përshkrimi

Titulli: Ne jemi pafundësi
Origjinali: The perks of being a wallflower
Gjinia: Roman
Autori: Stephen Chbosky
Shqipëroi: Ilir I. Baçi
Shtëpia botuese: Pegi
Viti: 2013
Fq. 244
Pesha: 0.256 kg
ISBN: 978-9928-162-98-4

Mbi librin

"Ne jemi pafundësi", historia e një rritjeje, ka qëndruar mbi një vit në listën e librave më të shitur të New York Times – it dhe është përkthyer në 31 gjuhë të botës. Çarli, personazhi kryesor, tregon episode të jetës së tij nëpërmjet letrave që i shkruan një miku anonim. Ai shfaq një mençuri dhe një dhembshuri të pastër që na frymëzojnë të jemi njerëz më të mirë.

Fragment nga libri

Por edhe sikur të mos e kemi mundësinë për të zgjedhur nga vijmë, prapëseprapë e vendosim vetë ku do të shkojmë. Prapëseprapë e kemi ne në dorë se çfarë të bëjmë. Dhe mund të përpiqemi të ndihemi mirë me atë që bëjmë.

Komente mbi librin

"Menjëherë pas botimit, libri bëri bujë të madhe, duke fituar statusin e një kulti dhe zuri vend në shumë nga listat e librave që lexohen në shkollë."

The New York Times

"Reflektimet ngacmuese mbi jetën, dashurinë dhe miqësinë janë shpeshherë frymëzuese dhe gjithmonë të shkruara mrekullisht mirë."

USA Today

"Çarli është një qenie njerëzore kaq e mirë dhe e pastër (siç duhet të kemi të tërë kur kemi lindur) sa që po vrisja mendjen se si një autori i rritur i çfarëdoshëm ka arritur ta imagjinojë... Dhe Stephen Chbosky nuk na zhgënjen kurrë... Në kulturën tonë të sotme ku adoleshenca është një fjalë e ndyrë, unë shpresoj të mos i ndodhë gjë këtij djaloshi."

Los Angeles Times

Detajet e librit
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000385

Botuesi: Albin

Djalli ne trup, Raymond Radiguet

(0)

"Djalli në trup", që është një nga dy kryeveprat e Raymond Radiguet (1903-1923), të cilën ai do t'ia lerë trashëgim kohës së tij, mbasi të vdesë në moshën 20 vjeçare, e njeh publikun shqiptar me një autor francez të cilësuar "një gjeni të parakohshëm", "një çudi".

Çmimi 400 Lekë
More
Ne gjendje
16 other products in the same category:

Reference: SKU001904

Publisher: Dituria

Spastrimi, Sofi Oksanen

(0)

Title: SpastrimiOriginal: PuhdistusCategory: NovelAuthor: Sofi OksanenAlbanian translator: Rogreta ShaniPublisher: DituriaYear: 2011Pgs. 336Weight: 0.43 kgISBN: 978-9928-103-24-6  

Price ALL800
More
Out-of-Stock

Publisher: Toena

Dorëshkrimi i gjetur në Akra, Paulo Coelho

(0)

14 korrik 1099. Ndërsa Jerusalemi përgatitet për dyndjen e kryqtarëve, një burrë grek, i njohur si Kopti, mbledh gjithë banorët e qytetit, të rinj e të moshuar, gra e fëmijë, në sheshin ku Pilati kishte dorëzuar Jezuin drejt fundit të tij.

Price ALL700
More
In stock

Publisher: Pegi

Moderato cantabile, Marguerite Duras

(0)

Title: Moderato cantabileOriginal: Moderato cantabileCategory: NovelAuthor: Marguerite DurasAlbanian translator: Mirela KumbaroPublisher: PegiYear: 2013Pgs. 136Weight: 0.121 kgISBN: 978-9928-162-93-9

Price ALL500
More
In stock

Publisher: Botart

Mos mbill urrejtje, Angie Thomas

(0)

Stari jeton në dy botë: lagjja e varfër ku ka lindur dhe është rritur, dhe shkolla e saj për të pasurit në periferi. Ekuilibri i vështirë ndërmjet dy botëve të saj prishet, kur Stari bëhet e vetmja dëshmitare për vrasjen fatale nga një polic e shokut të saj të ngushtë, Khalilit.

Price ALL1,350 Regular price ALL1,500
More
In stock

Reference: SKU001617

Publisher: Skanderbeg Books

Inati, Philip Roth

(0)

"Inati", rrëfenja për arsimimin e një të riu mes mundësive tmerruese dhe pengesave të pashpjegueshme të jetës, është një kontribut i fuqishëm në zhbirimin që Roth i bën ndikimit të historisë amerikane mbi jetën e individit të brishtë.  

Price ALL700
More
In stock

Publisher: Dituria

Dhoma e endëses, Cristina Caboni

(0)

Këtë herë, me romanin e saj të ri, Cristina Caboni hyn në fushën e modës, për të treguar me emocion historinë e Kamilës, Marianës dhe sidomos Katerina Fraut, të vetëquajtur Maribela, një stiliste që gjatë Luftës së Dytë Botërore njihej si “Endësja e ëndrrave”.

Price ALL1,000
More
In stock

Reference: SKU000405

Publisher: Albin

Zorba, Niko Kazanxaqis

(0)

Title: ZorbaOriginal: Aleksis ZorbasCategory: NovelAuthor: Niko KazanxaqisAlbanian translator: Stavri DajoPublisher: AlbinYear: 2001Pgs. 288Weight: 0.26 kgISBN: 978-99927-32-86-5  

Price ALL600
More
Out-of-Stock
chat Përshtypjet (0)