Bashkëkohore

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Mario dhe Magjistari, Tristani, Thomas Mann Shfaq të madhe

Mario dhe Magjistari, Tristani, Thomas Mann

Produkt i ri

Dy ndër kryeveprat e shkrimtarit më të madh gjerman Thomas Mann, një ndër figurat më madhore të gjithë letërsisë dhe kulturës evropiane të shekullit të XX – të.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$7.33

-20%

$9.16

Më shumë informacione

Titulli: Mario dhe Magjistari, Tristani
Origjinali: Mario und der Zauberrer, Tristan
Gjinia: Novela
Autori: Thomas Mann
Shqipëroi: Piro Misha
Shtëpia botuese: Linus
Viti: 2013
Fq. 178
Pesha: 0.20 kg
ISBN: 978-9928-136-14-5

Mbi librin

Dy ndër kryeveprat e shkrimtarit më të madh gjerman Thomas Mann, një ndër figurat më madhore të gjithë letërsisë dhe kulturës evropiane të shekullit të XX – të. Ndër veprat e tij të tjera mund të përmendim romanet: "Budenbrokët", "Mali magjik", "Jozefi dhe vëllezërit e tij", "Doktor Fausti", si dhe novelat "Vdekje në Venecia", "Tonio Kruger" etj. Thomas Mann (1875 – 1955) është fitues i Çmimit Nobel për Letërsinë.

Reviews

Write a review

Mario dhe Magjistari, Tristani, Thomas Mann

Mario dhe Magjistari, Tristani, Thomas Mann

Dy ndër kryeveprat e shkrimtarit më të madh gjerman Thomas Mann, një ndër figurat më madhore të gjithë letërsisë dhe kulturës evropiane të shekullit të XX – të.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)