Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Ditari i Vampirit: Lufta, L. J. Smith Shfaq të madhe

Ditari i Vampirit: Lufta, L. J. Smith

SKU001507

Produkt i ri

Dy vëllezër vampirë, të mbështjellë nga hija e një misteri mijëvjeçar, luftojnë për dashurinë e Elenës së re. Dejmoni ka vendosur që ajo do të bëhet mbretëresha e territ dhe është i gatshëm të vrasë edhe të vëllanë që t`ia arrijë qëllimit.

Më shumë detaje

In Stock

$11.26

-20%

$14.08

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Ditari i Vampirit: Lufta, libri i dytë
Origjinali: The Vampire Diaries: The struggle
Gjinia: Roman
Autori: L. J. Smith
Shqipëroi: Isida Canka
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2010
Fq. 304
Pesha: 0.36 kg
ISBN: 978-9928-00-017-0

Mbi librin

Dy vëllezër vampirë, të mbështjellë nga hija e një misteri mijëvjeçar, luftojnë për dashurinë e Elenës së re. Dejmoni ka vendosur që ajo do të bëhet mbretëresha e territ dhe është i gatshëm të vrasë edhe të vëllanë që t'ia arrijë qëllimit.

Stefani është në kërkim të një Fuqie më të madhe, që të jetë në gjendje të eleminojë rivalin e tij të urryer, por nuk ka ndërmend t'i dorëzohet etjes për gjak njerëzor që e mundos shpesh. Elena e di që duhet të marrë një vendim fatal: duhet të zgjedhë midis besnikërisë ndaj Stefanit dhe tërheqjes këmbëngulëse ndaj Dejmonit.

Në errësirën e shpiritit të saj, ndjenja konfliktuale luftojnë me njëra- tjetrën. Jashtë, ka shpërthyer beteja më e furishme e të gjithë kohërave, ku çdo goditje  është e ligjshme dhe  e lejuar. Mbi autoren Lisa Jane Smith ka filluar të shkruajë që në fëmijëri dhe romani i saj i parë është botuar sapo u dipllomua. Librat e saj janë përkthyer në të gjithë botën dhe kanë fituar admirimin e dy gjenerata lexuesish. Saga "Ditari i Vampirit" përbëhet nga: Zgjimi; Lufta; Tërbimi; Mesha e zezë; dhe Rikthimi: zbret nata.

 

Reviews

Write a review

Ditari i Vampirit: Lufta, L. J. Smith

Ditari i Vampirit: Lufta, L. J. Smith

Dy vëllezër vampirë, të mbështjellë nga hija e një misteri mijëvjeçar, luftojnë për dashurinë e Elenës së re. Dejmoni ka vendosur që ajo do të bëhet mbretëresha e territ dhe është i gatshëm të vrasë edhe të vëllanë që t`ia arrijë qëllimit.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...