Bashkëkohore

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Zjarri, Katherine Neville Shfaq të madhe

Zjarri, Katherine Neville

SKU001138

Produkt i ri

Shqipëri, viti 1822: tridhjetë vjet pas Revolucionit Francez, e gjithë Europa po qëndronte pezull në prag të Luftës Greke për Pavarësi. Ali Pasha, një sundimtar i fuqishëm i Perandorisë Otomane, e kishte zemëruar sulltanin dhe gjendej tashmë në prag të një sulmi nga forcat turke.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Zjarri
Gjinia: Roman
Autori: Katherine Neville
Shqipëroi: Margarita Skënderi
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2010
Fq: 516
Pesha: 0.58 kg
ISBN 978-99943-0-138-6

Mbi librin

Shqipëri, viti 1822: tridhjetë vjet pas Revolucionit Francez, e gjithë Europa po qëndronte pezull në prag të Luftës Greke për Pavarësi. Ali Pasha, një sundimtar i fuqishëm i Perandorisë Otomane, e kishte zemëruar sulltanin dhe gjendej tashmë në prag të një sulmi nga forcat turke.

Kështu që ai dërgon të vetmin person mbi të cilin mund të mbështetej – të bijën e tij të re, Haidenë – në një mision të rrezikshëm për të kaluar kontrabandë jashtë Shqipërisë një relikte të vjetër, përmes maleve dhe detit, për ta çuar në duart e një njeriu që mund të ishte në gjendje ta ruante.

Mbi autoren

Katherine Neville është autore e librave "Sekreti i mijëvjeçarit", "Rrethi magjik" dhe "Rrezik i llogaritur". "Sekreti i mijëvjeçarit" është përkthyer në mbi tridhjetë gjuhë. Në një sondazh kombëtar në Spanjë, organizuar nga gazeta e njohur "El Pais", romani "Sekreti i mijëvjeçarit" u votua si ndër dhjetë librat më të mirë të të gjitha kohërave.

Neville jeton në Virxhinia dhe Uashington D.C. Udhëtimi i Haidesë nga Shqipëria në Marok, Romë, Greqi dhe në zemër të vetë Lojës, lidhet me zbulime që kanë të bëjnë me kompletin e fuqishëm të shahut dhe historinë e tij, që do ta çojë të paktën në vendin ku ai ishte krijuar më shumë se një mijë vjet më parë: Bagdad.

 

Reviews

Write a review

Zjarri, Katherine Neville

Zjarri, Katherine Neville

Shqipëri, viti 1822: tridhjetë vjet pas Revolucionit Francez, e gjithë Europa po qëndronte pezull në prag të Luftës Greke për Pavarësi. Ali Pasha, një sundimtar i fuqishëm i Perandorisë Otomane, e kishte zemëruar sulltanin dhe gjendej tashmë në prag të një sulmi nga forcat turke.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)