Kategoritë

Botuesit

Autorët

Mjeshtrat e monumenteve muzikore, Zana Shehu Shihe të plotë

Mjeshtrat e monumenteve muzikore, Zana Shehu

Si lindi e si u zhvillua muzika në rrjedhën e kohës, si u përpunua e u përsos ajo deri sa arriti kulmet e stërhollimit, si lindi opera, simfonia? Si jetuan e punuan kompozitorët e mëdhenj: Bethoveni, Mozarti, Verdi, Çajkovski, Shopeni?

Info shtesë

2567

Disponueshëria: Ne gjendje

$7.33

Me ulje çmimi!

-20%

$9.16

Titulli: Mjeshtrat e monumenteve muzikore
Origjinali: Mjeshtrat e monumenteve muzikore
Gjinia: Muzikë
Autori: Zana Shehu
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 2002
Fq. 272
Pesha: 0.383 kg.
ISBN: 978-99927-33-28-4

Mbi librin

Si lindi e si u zhvillua muzika në rrjedhën e kohës, si u përpunua e u përsos ajo deri sa arriti kulmet e stërhollimit, si lindi opera, simfonia? Si jetuan e punuan kompozitorët e mëdhenj: Bethoveni, Mozarti, Verdi, Çajkovski, Shopeni?

Duke lexuar këtë histori të muzikës dhe fsjetës së mjeshtrave të monumenteve muzikore lexuesit e gjithë moshave do të zbulojnë botën e mrekullueshme, por shpesh edhe të vështirë e të dhimbshme të artit muzikor.