Kategoritë

Botuesit

Autorët

Oxford - Historia e teatrit, John Russell Brown Shihe të plotë

Oxford - Historia e teatrit, John Russell Brown

Kjo përmbledhje tërheqëse e hisotrisë së teatrit, e mbështetur në hulumtimet më të fundit shkencore, përshkruan dhe nxjerr në pah arritjet më të mëdha të teatrit gjatë 4500 vjetëve, nga interpretimet festive në Egjiptin e Lashtë e deri te teatri ndërkombëtar, i shumë kulturave të kohës sonë.

Info shtesë

SKU001774

Disponueshëria: Ne gjendje

$33.81

Me ulje çmimi!

-20%

$42.26

Titulli: Oxford - Historia e teatrit
Origjinali: The Oxford Illustrated History of the Theatre
Gjinia: Histori arti
Autori: John Russell Brown
Shqipëroi: E. Jusufaj, M. Shaqiri, G. Bushati
Shtëpia botuese: Tirana Times
Viti: 2011
Fq. 574
Pesha: 1.116 kg.
ISBN: 978-9928-40-384-1

Mbi librin

Kjo përmbledhje tërheqëse e hisotrisë së teatrit, e mbështetur në hulumtimet më të fundit shkencore, përshkruan dhe nxjerr në pah arritjet më të mëdha të teatrit gjatë 4500 vjetëve, nga interpretimet festive në Egjiptin e Lashtë e deri te teatri ndërkombëtar, i shumë kulturave të kohës sonë. I shkruar nga një grup autorësh të shquar dhe i ilustruar, ky është një burim themelor reference për studentët, pedagogët, profesionistët e teatrit dhe shikuesit e tij.

Komente mbi librin

"I shkruar bukur, jashtëzakonisht tërheqës...një përmbledhje mjaft e plotë e teatrit botëror."

Booklist

"Ai flet jo vetëm për ndikimin që patën mbi teatrin individët e jashtëzakonshëm, por edhe ndikimin që patën mbi të faktorët ekonomikë, shoqërorë dhe ndryshimet teknologjike. Mjaft i pasur me ilustrime të zgjedhura, që e plotësojnë me informacion dhe e zbukurojnë këtë tekst."

Times Literary Supplement

"I shkëlqyer...ju këshillojmë ta lexoni."

Library Journal