Leximet e verës 2009

Information

Speciale

Leximet e verës 2009
Këtu mund të gjeni librin tuaj për t'u lexuar gjatë verës. Lista e titujve dhe autorëve është sugjeruar nga vetë vizitorët tanë.

Leximet e verës 2009 Janë 21 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 13 - 21 nga 21 artikuj
 • $7.89 $9.86 -20% Ne gjendje

  "Lulet e ftohta të marsit" është vepra më e pikëlluar e Kadaresë, është gati një requiem. Ngado të shoqëron një fjalor i zymtë. Është hera e parë që Kadareja del hapur përballë realitetit shqiptar, i zymtë dhe pesimist, për një tokë që e braktisën perënditë, për një mars, që, në të vërtetë, nuk është mars, për ca lule të rreme, të ftohta.

  $7.89 $9.86 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $3.38 $4.23 -20% Ne gjendje

  Në vitin 1627, një njeri i quajtur D'Artanjan, erdhi në Paris për t'u bërë "mbret" i Moskëterëve. Tre nga këta luftëtarë trima - Portos, Atos dhe Aramis, u bënë shumë shpejt miqtë e tij. D'Artanjani ra në dashuri, por njëherësh atij iu shfaq edhe një rrezik i madh. 

  $3.38 $4.23 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $5.63 $7.04 -20% Në gjendje

  Fjodor Dostojevski ka lindur më 11 nëntor 1821, Moskë, Rusi. Jeta e autorit rus Fjodor Dostojevski, ndër figurat më të shquara të literaturës botërore, ishte dëshmi e kësaj lloj vuajtjeje. Në moshën 15 vjeçare nëna i vdes nga tuberkulozi; dy vjet më pas vdes gjithashtu edhe i ati, një alkoolist i dhunshëm, për të cilin besohet se u vra nga shërbëtorët e tij.

  $5.63 $7.04 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $10.14 $12.68 -20% In Stock

  Lindur në San Francisco, Kaliforni, më 12 janar 1846, ai, sipas disa biografëve ishte biri i paligjshëm i një astrologu ambulant irlandez i cili nuk e njohu asgjëherë. E ëma , Flora Wellman, e bija e një shpikësi nga Ohio, kur ai ishte akoma 8 muajsh u martua me një fshatar të ve.

  $10.14 $12.68 -20%
  Ulje çmimi!
  In Stock
 • $11.27 $14.09 -20% Në gjendje

  Një ditë lexova një libër, dhe e gjithë jeta ime ndryshoi." Këto janë fjalët e para të këtij romani të mrekullueshëm të Orhan Pamuk.

  $11.27 $14.09 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $11.27 $14.09 -20% Në gjendje

  Pragë, një ditë pas grushtit të shtetit të vitit 1948. Gremisja e studentit Ludvik fillon me një shaka, një pusullë ironike mbi optimizmin socialist dërguar një vajze bukuroshe, e cila e merr këtë shumë seriozisht. Ai përjashtohet nga partia dhe detyrohet të braktisë studimet.

  $11.27 $14.09 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $5.34 $6.67 -20% Ne gjendje

  Libri "Dashnorja" i Janush Vishnjevskit, të bën dëshmitar të gjashtë historive mbresëlënëse dashurie; ndër të tjera të njeh me sindromin e "Mallkimit të Undinës" dhe me të fshehtat e çasteve të fundit të Magda Gebelsit, natën e martesës së Hitlerit me Eva Braunin.

  $5.34 $6.67 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $5.63 $7.04 -20% Në gjendje

  Drama "Vilhelm Teli" është klasike nga uniteti i veprimit, që e përshkon tejpërtej. Zviceranët, në luftë kundër Austrisë, përbetimi i famshëm në Rytli, nishani i Telit dhe fitorja e Morgatës, përfundimtarja, këto janë pikat kryesore. Klasike, përveç gjuhës, e bën edhe imitimi i amfiteatrit grek, në të cilin kori zëvendësohet këtu me popullin përjashta, në...

  $5.63 $7.04 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $14.08 $17.60 -20% Ne gjendje

  Po ju jap një paralajmërim. Po qe se jeni plotësisht të qetë dhe të kënaqur me këndvështrimin e veçantë që keni për njerëzimin, fenë, historinë dhe botën në tërësi, mos lexoni më tej...Historia e fshehtë që bashkon Komisionin Trepalësh me Masonët dhe Piramidat e Mëdha.

  $14.08 $17.60 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
Jeni duke parë 13 - 21 nga 21 artikuj