Librat më të shitur 2016

Information

Speciale

Librat më të shitur 2016

Kjo është lista me librat më të shitur gjatë vitit 2016 te ShtepiaeLibrit.com

Librat më të shitur 2016 Janë 18 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 13 - 18 nga 18 artikuj
 • $4.50 $5.63 -20% Në gjendje

  Jeta ime për të tjerët, ndoshta nuk, nuk e vlen asnji dysh, por për mue ka rëndësi, se asht imja, se mund të përshkohet nëpër faza të ndryshme interesante dhe dikur, tue i këndue në këto fletë gëzimet ose hidhërimet e mia, do të kënaqem ose do të pezmatohem.

  $4.50 $5.63 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $7.15 $8.94 -20% Në gjendje
 • $5.63 $7.04 -20% Në gjendje

  Në Republikën e Moralistës i riu Ivan Shollohov burgoset për një arsye nga më të papërfytyrueshmet: puthje jashtë orarit të lejuar. Në një shtet ku privatësia nuk ekziston, ku identiteti është në krizë të vazhdueshme dhe ku gjithkush, gjithkund, është në rrezik, zhvillohet ngjarja e prozës së parë të shkrimtarit 20 vjeçar, Azem Deliu.

  $5.63 $7.04 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $13.52 $16.90 -20% Në gjendje

  Këtë herë shkrimtarja Brunilda Zllami, ka qëlluar në shenjë të plagëve që e mundojne shoqërinë tonë. Në një mjedis tejet shqiptar, personazhet të kujtojnë diçka të parë e të dëgjuar rreth teje, sillen e përsillen në një përshtjellim ndjenjash që të mbërthejnë.

  $13.52 $16.90 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $7.89 $9.86 -20% Në gjendje

  Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."

  $7.89 $9.86 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $9.02 $11.27 -20% Në gjendje

  "Zonja Z" është një libër protestues, një zë revolte e indinjate për shoqërinë shqiptare të përbërë kryesisht nga femra të ndrydhura e meshkuj të tredhur. Dy shpirtra binjakë kërkohen, gjenden dhe, të kapur dorë për dore, përballen me paragjykimet dhe tabutë shqiptare.

  $9.02 $11.27 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
Jeni duke parë 13 - 18 nga 18 artikuj