Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
Faktori Cercill, Boris Johnson
  • Faktori Cercill, Boris Johnson

Faktori Cercill, Boris Johnson

Rating 
ALL1,200.00
Quantity
In stock

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Description

Title: Faktori Çërçill, si një burrë e bëri historinë
Original: The Churchill factor: how one man made history
Category: History
Author: Boris Johnson
Albanian translator: Xhevat Lloshi
Publisher: Uegen
Year: 2015
Pgs: 408
Weight: 0.501 kg.

Product Details
UEGEN
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Faktori Cercill, Boris Johnson

Faktori Cercill, Boris Johnson

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Brand: Dituria

Ballkani Perendimor midis monarkise spanjolle dhe Perandorise Osmane, Peter Bartl

Review(s): 0

Title: Ballkani Perëndimor midis monarkisë spanjolle dhe Perandorisë OsmaneOriginal: Der westbalkan zwischen spanischer mornarchie und osmanischem reichCategory: HistoryAuthor: Peter BartlAlbanian translator: Pëllumb XhufiPublisher: DituriaYear: 2011Pgs. 328Weight: 0.461 kgISBN: 978-9928-103-09-3

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In stock

Reference: 2188

Brand: Dituria

Selaniku qyteti i fantazmave, Mark Mazower

Review(s): 0

Title: Selaniku qyteti i fantazmave (Të Krishterët, Myslimanët dhe Hebrenjtë 1430-1950)Original: Salonica: City of Ghosts (Christians, Muslims and Jews 1430-1950)Category: HistoryAuthor: Mark MazowerAlbanian translator: Erblina Kërçishta, Julinda ManoPublisher: DituriaYear: 2011Pgs. 631Weight: 0.80 kgISBN: 978-9928-103-10-9  

Price ALL1,000.00 Regular price ALL1,250.00
More
Last items in stock

Reference: SKU001572

Brand: Dituria

Europa Lindore dhe Qendrore midis dy lufterave boterore

Review(s): 0

Title: Europa Lindore dhe Qendrore midis dy lufterave boteroreOriginal: East Central Europe between Two World WarsCategory: HistoryAuthor: Joseph RothschildAlbanian translator: Kujtim Ymeri, Sabina YmeriPublisher: DituriaYear: 2004Pgs. 408Weight: 0.66 kgISBN: 978-99927-59-31-3  

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
Last items in stock

Reference: SKU001899

Brand: IDK

Kronikat e Tursun Beut

Review(s): 0

Title: Kronikat e Tursun BeutOriginal: Tursun Bey, Tarih i Ebu'l – FethCategory: HistoryAuthor: Tursun BeuAlbanian translator: Edvin CamiPublisher: IDKYear: 2011Pgs. 228Weight: 0.28 kgISBN: 978-9928-4051-9-7  

Price ALL480.00 Regular price ALL600.00
More
There are not enough products in stock