• Banner

  • Out-of-Stock
Ceta e Profeteve, Pjeter Bogdani
  • Ceta e Profeteve, Pjeter Bogdani

Çeta e Profetëve, Pjetër Bogdani

Vepra e Pjetër Bogdanit zë një vend të veçantë midis veprave të autorëve tanë të shekujve XVI – XVII si nga shkalla e përpunimit gjuhësor, ashtu edhe nga përmbajtja e larmishme dhe nga karakteri kryesisht origjinal i saj.

ALL2,500
Quantity
Out-of-Stock

Description

Title: Çeta e Profetëve (Cuneus Prophetarum) (hard cover)
Original: Çeta e Profetëve (Cuneus Prophetarum)
Category: Poem
Author: Pjetër Bogdani
Publisher: Akademia e Shkencave e Shqipërisë, Instituti i Gjuhësisë dhe i Letërsisë
Year: 2005
Pgs: 950
Weight: 1.712 kg.
ISBN: 978-99943-773-8-2

Product Details
Te tjere
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13KB)
You might also like

Publisher: Te tjere

Vepra, Thimi Mitko

Me rastin e 100 vjetorit të botimit të monumentit më të rëndësishëm folklorik të së kaluarës, "Bletës shqiptare", po jepet, bashkë me një ribotim të zgjeruar të kësaj vepre, edhe një përmbledhje e shkrimeve të autorit të saj, rilindësit tonë të shquar, Thimi Mitko.

Price ALL1,200
More
Out-of-Stock
16 other products in the same category:
Comments (0)