Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Poetet e medhenj t’Italis, vol. 1+2
  • Poetet e medhenj t’Italis, vol. 1+2
  • Poetet e medhenj t’Italis, vol. 1+2

Poetet e medhenj t’Italis, vol. 1+2

Rating 
ALL16,000.00
Quantity
In stock

Description

Title: Poetët e mëdhenj t'Italis, vëllimi i parë dhe i dytë
Original: Poetët e mëdhenj t'Italis, vëllimi i parë dhe i dytë
Category: Poetry
Author: Dante Alighieri, Petrarca, Ariosto, T. Tasso, Z. Parini, Vinçenz Monti, Ugo Foscolo, Aleksandër Manzoni
Albanian translator: Ernest Koliqi
Publisher: Nikat
Year: 1932, 1936
Pgs: 524
Weight: 0.868 kg.

Product Details
Te tjere
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Poetet e medhenj t’Italis, vol. 1+2

Poetet e medhenj t’Italis, vol. 1+2

Write your review
You might also like
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Historija e letersise greke, A. Xhuvani

Përshtypje(t): 0

Libri është në përgjithësi në gjendje të mirë. Faqet janë të zverdhura për shkak të kohës dhe ka disa njolla të vogla (që mund të shihen në kopertinën kryesore) të krijuara nga koha. Lidhja e faqeve është ende e qëndrueshme.

Çmimi 4 250,00 Lekë Çmimi i rregullt 5 000,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Botuesi: Te tjere

Historia e Shqiperise, vol. 2-4

Përshtypje(t): 0

Vëllimi parashtron historinë e Shqipërisë. Vepra është botuar para vitit 1990 dhe është interesante të shihet mënyra e interpretimit të ngjarjeve historike të popullit tonë nën vijën e partisë – shtet.

Çmimi 2 975,00 Lekë Çmimi i rregullt 3 500,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok