The Classics

Information

Publishers

Authors

Reduced price! Kryeveprat, Dino Buzzati View larger

Kryeveprat, Dino Buzzati

SKU001618

New book

In stock

$28.17

-20%

$35.21

More info

Title: Kryeveprat
Category: Novel
Author: Dino Buzzati
Albanian translator: Dritan Çela, Hasan Bregu
Publisher: Ombra GVG
Year: 2010
Pgs. 1016
Weight: 1.161 kg.
ISBN: 978-99956-38-56-6

 

Reviews

Grade 
2019-01-08

Keshtjella

Shpesh i krahasuar me romanin Kështjella të Kafkës, Shkretëtira e Tartarëve është njëkohësisht një kritikë e ashpër e jetës ushtarake dhe një meditim mbi etjen e njeriut për lavdi. Romani tregon historinë e të riut Xhovani Drogo, i cili emërohet oficer në një kështjellë të largët që kontrollon stepën e stërmadhe të Tartarëve. Megjithëse nuk kishte dëshirë të qëndronte, Xhovani papritur zbulon se vitet kanë kaluar, pothuajse pa i vënë re fare dhe se ai ka mbërritur në pikën kur bashkë me të tjerët po pret për një sulm të huaj i cili nuk vjen kurrë. Me kalimin e kohës kështjella rrënohet dhe ambiciet e Xhovanit vyshken deri në ditën kur armiku fillon të grumbollojë forca në stepën e largët.

  Write your review!

  Write a review

  Kryeveprat, Dino Buzzati

  Kryeveprat, Dino Buzzati

  Related books

  Download

  KATËR HAPA PER TE POROSITUR

  Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

  Download (0)