Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Keshtjella e bardhe, Orhan Pamuk
  • Keshtjella e bardhe, Orhan Pamuk

Keshtjella e bardhe, Orhan Pamuk

SKU000600
Rating 
ALL1,000.00
Quantity
There are not enough products in stock

• Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Description

Title: Kështjella e bardhë
Original in Turkish: Beyaz kale
Category: Novel
Author: Orhan Pamuk
Albanian translator: Drita Çetaku-Turdiu
Publisher: Skanderbeg Books
Year: 2008
Pgs. 192
Weight: 0.243 kg.
ISBN: 978-99943-51-28-2

Product Details
SKU000600
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

No customer reviews for the moment.

Write your review

Write your review
You might also like

Reference: SKU000861

Brand: Skanderbeg Books

Jeta e re, Orhan Pamuk

Title: Jeta e reOriginal: Yeni HayatCategory: NovelAuthor: Orhan PamukAlbanian translator: Rubin HoxhaPublisher: Skanderbeg BooksYear: 2009Weight: 0.32 kgISBN: 978-99943-51-34-3  

Price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU001344

Marka: Te tjere

Shpirt i trazuar gruaje, Sokrat Habilaj

Përshtypje(t): 0

Ky roman është një ndërmarrje e guximshme për të evidentuar dhe zbërthyer botën e brendshme të personazheve, përthyerjen, transformimin, degradimin deri në përdhosje të personalitetit që ata pësojnë shpesh. Ata nuk njohin asnjë masë në udhën që i shtynë etja e tyre për pushtet, duke u zgërlaqur në baltën e shoqërisë.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU001336

Marka: Ideart

Charlotte, Henrik S. G.

Nuk do mundja kurrë të them se Charlotte pati hyrë në jetën time. Kjo gjë nuk mund të bëhej e mundur. Tek unë hyhej lehtësisht, dera e dhomës sime pothuaj nuk kyçej ndonjëherë. Shumë rrallë mund të ndodhte. Çdokush kish hyrë me lehtësinë më të madhe. E gjithë kjo lehtësi nuk do mund të nënkuptonte hyrje në jetën e dikujt.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001104

Marka: Dituria

Viti 93, Viktor Hygo

Kryevepra e fundit në prozë e këtij autori të shquar, i kushtohet temës së Revolucionit Francez. Në një sfond  të pasur historik me ngjarje dramatike e intensive Hygoi paraqet madhështinë e gjithçkaje që ndodh në Francën e asaj kohe.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000410

Marka: Botimet Dudaj

Lindur femer, Brunilda Zllami

Ja dhe një sprovë e re kaluar suksesshëm nga shkrimtarja e mirënjohur Brunilda Zllami... Këtë radhë ajo do ta befasojë lexuesin e saj me zhanrin në të cilin po shkruan. Një roman i verdhë? Jo vetëm kaq...

Çmimi 850,00 Lekë
More
Ne gjendjen

Referenca: SKU001305

Ne shpirtin tim ben ftohte, Brunilda Zllami

Një trishtim i madh ndihet brenda faqeve të këtij libri. Trishtim që buron nga jetë të paplotësuara, ëndrra të copëtuara, rini të këputur...Dhe nëse mund të ceket një ekuilibër i cekët? – kjo është një nga pyetjet që parashtron për zgjidhje shkrimtarja Brunilda Zllami.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001048

Marka: Dituria

Dashuri 14, Federico Moccia

Karolina. Një vajzë dhe gjithë bota e saj... marrëdhëniet me prindërit, problemet në shtëpi, paratë që nuk mjaftojnë asnjëherë. Por ajo është e fortë, gazmore, plot imagjinatë. Pastaj kur je katërmbëdhjetë vjeç gjithçka ndryshon me shpejtësi... dhe një ëndërr realizohet! 

Çmimi 1 000,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Referenca: SKU001248

Marka: Kokona

Ana Karenina, vëllimi i dytë, L.Tolstoj

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

Çmimi 600,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001278

Marka: Kokona

David Koperfildi 1, Carls Dikens

Historia rrëfen jetën e David Koperfildit nga fëmijëria në pjekurinë e tij. Davidi ka lindur në Angli rreth viteve 1820. I ati i Davidit ka vdekur gjashtë muaj para se ai të lindte dhe pas shtatë vitesh, e ëma e tij martohet me Mister Eduard Mardston.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Marka: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000853

Marka: Toena

Bolero ne vilen e pleqve, Fatos Kongoli

Dy pleq, në një vilë, dhe një infermiere që kujdeset për ta. Në aktin e fundit të jetës, pleqtë i shkruajnë letra njëri-tjetrit, të cilat i zhdukin pa lënë gjurmë, ndërsa infermierja përpiqet më kot t'i shtjerë në dorë.

Çmimi 600,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Referenca: SKU001364

Djallit i pelqen e embel, Lauren Weisberger

Bet Robinson, një njëzeteshtatëvjeçare nga Nju-Jorku, ish-nëpunëse banke që ëndërron të gjejë princin e kaltër, nuk arrin ta besojë kur merret në punë nga agjencia më e famshme e marrëdhënieve publike në Manhatan, me detyrën që të organizojë festat më të jashtëzakonshme.

Çmimi 899,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001284

Marka: Te tjere

Me foli heshtja, Edmond Shallvari

Titulli: Më foli heshtjaPoeziAutor: Edmond ShallvariShtëpia botuese: Globus R.Viti: 2010f. 96Pesha: 0.11ISBN: 978-99956-90-04-5 Poezi nga duart e mendjes!Kur lexoj poezitë e Edmondit më duket sikur jam duke shijuar ca nga to “ushqimet” e

Çmimi 300,00 Lekë
More
In Stock

Referenca: SKU000477

Marka: OMSCA-1

Byg Zhargal, Viktor Hygo

Titulli: Byg ZhargalGjinia: RomanAutori: Viktor HygoPërktheu: Sokrat GjerasiShtëpia botuese: OmscaViti: 2000Fq. 192Pesha: 0.15 kg  

Çmimi 400,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000070

Klienti, John Grisham

Marku gjendet i mbërthyer në mes të një sistemi ligjor të çmendur dhe një vrasësi mafioz, që vepron i dëshpëruar për të mbuluar krimin e tij. E vetmja aleate e tij është një grua e quajtur Regi Lov që kishte vetëm katër vjet punë si avokate.

Çmimi 720,00 Lekë
More
Në gjendje