Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
Ana Karenina, vellimi i dyte, L.Tolstoj, shqiperoi Vedat Kokona
  • Ana Karenina, vellimi i dyte, L.Tolstoj, shqiperoi Vedat Kokona

Ana Karenina, vëllimi i dytë, L.Tolstoj

SKU001248
Rating 

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

ALL600.00
Quantity
In stock

• Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Description

Title: Ana Karenina, vëllimi i dytë
Author: L. N. Tolstoj
Category: Novel
Albanian translator: Vedat Kokona
Publisher: Kokona
Year: 2006
Pgs. 436
Weight: 0.451 kg.
ISBN: 99943-914-0-2

Product Details
Kokona
SKU001248

Data sheet

Supplier
Vedat Kokona
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

No customer reviews for the moment.

Write your review

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

Write your review
You might also like

Reference: SKU000253

Brand: ABC

Vdekja e Ivan Ilic, Leon N. Tolstoi

TitulliVdekja e Ivan IliçNovelaAutoriLeon N. TolstoiPërktheuJorgji DoksaniShtëpia botueseABC, 2007Klasikëtf. 112Pesha: 0.13 Kg.

Price ALL200.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001247

Brand: Kokona

Ana Karenina , vellimi i pare, L.Tolstoj

Price ALL600.00
More
In stock

Reference: 2840

Brand: Zambaku

C'e mban gjalle njeriun, L. N. Tolstoj

Title: Ç'e mban gjallë njeriunCategory: NovelAuthor: L. N. TolstojAlbanian translator: Xhafer RakipllariPublisher: ZambakuYear: 2008Pgs. 122Weight: 0.13 kgISBN: 978-99956-08-28-6  

Price ALL400.00
More

Reference: 2958

Brand: Zambaku

Pullaliu, Lev Tolstoi

Title: PullaliuOriginal: HollstomjerAuthor: Lev TolstoiAlbanian translator: Agron TufaPublisher: ZambakuYear: 2009Pgs. 82Weight: 0.09 kgISBN: 978-99956-08-31-6  

Price ALL300.00
More
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU000038

Marka: Botimet Dudaj

Nje tjeter, Brunilda Zllami

Përshtypje(t): 0

Në këtë roman trajtohet jeta e njerëzve të lodhur nga përditshmëria. Personazhi kryesor, Mikeli, një gazetar deri diku idealist dhe i ndershëm, gjendet përpara shumë vështirësive në jetën profesionale dhe atë vetjake.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001284

Marka: Te tjere

Me foli heshtja, Edmond Shallvari

Titulli: Më foli heshtjaPoeziAutor: Edmond ShallvariShtëpia botuese: Globus R.Viti: 2010f. 96Pesha: 0.11ISBN: 978-99956-90-04-5 Poezi nga duart e mendjes!Kur lexoj poezitë e Edmondit më duket sikur jam duke shijuar ca nga to “ushqimet” e

Çmimi 300,00 Lekë
More
In Stock

Referenca: SKU000042

Rruga e trendafilave, Brunilda Zllami

Si engjëll! Kështu ishte ajo kur flinte. Kurora e artë e flokëve i binte mbi jastëk, si rreze drite që i jepnin më shumë bukuri këtij mëngjesi pranvere. Duart i mbante të mbledhura grusht afër buzëve që dukeshin si gonxhe, që drita ende nuk i kishte puthur për të çelur.

Çmimi 850,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001305

Ne shpirtin tim ben ftohte, Brunilda Zllami

Një trishtim i madh ndihet brenda faqeve të këtij libri. Trishtim që buron nga jetë të paplotësuara, ëndrra të copëtuara, rini të këputur...Dhe nëse mund të ceket një ekuilibër i cekët? – kjo është një nga pyetjet që parashtron për zgjidhje shkrimtarja Brunilda Zllami.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001331

Marka: Toena

Alkimisti, Paulo Coelho

Një fabul magjike që tregon se si mund ta dëgjosh zemrën tënde dhe të ndjekësh ëndrrat. Kjo është historia e Santiagos, një bari andaluzian i cili ka ëndërr të udhëtojë nëpër botë në kërkim të thesarit të botës. Nis udhëtimin nga shtëpia e tij në Spanjë, në Egjiptit ndeshet me një plak të çmendur ëndrrën e të cili

Çmimi 700,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Referenca: SKU001334

Psikovampiret, Hamid Peseschkian, Connie Voigt

Kurrë s'mund të kënaqet shefi, shoqja i di gjithnjë gjërat më mirë se ti, fqinji që ke përballë i fut hundët kudo...dhe nganjëherë mjafton vetë mendimi për një person që të ndihesh i rraskapitur dhe fare pa energji. Koncepti i psikovampirëve ndihmon për t'u ballafaquar me këta individë të vështirë.

Çmimi 1 000,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU001152

Marka: Bota Shqiptare

Iluminatet, Henry Makow

Qëllimi i iluminatëve është të degradojnë e të skllavërojnë njerëzimin mendërisht dhe shpirtërisht, nëse jo fizikisht. Influenca e këtij grupi është si një kancer që shtrihet në të gjithë shoqërinë. 

Çmimi 1 000,00 Lekë
More

Referenca: SKU001132

Apelimi, John Grisham

Në Misisipi, në një sallë gjyqi të mbushur plot e përplot, juria merr një vendim tronditës kundër një kompanie kimike, që akuzohet për derdhjen e mbeturinave toksike në rrjetin e furnizimit me ujë të një qyteti të vogël, çka shkakton përqendrimin kanceroz më të madh në histori.

Çmimi 899,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000477

Marka: OMSCA-1

Byg Zhargal, Viktor Hygo

Titulli: Byg ZhargalGjinia: RomanAutori: Viktor HygoPërktheu: Sokrat GjerasiShtëpia botuese: OmscaViti: 2000Fq. 192Pesha: 0.15 kg  

Çmimi 400,00 Lekë
More

Referenca: SKU000831

Marka: Dituria

Harry Potter dhe dhoma e te fshehtave, J.K. Rowling

Që kur Harri kthehet në shtëpi për pushimet verore, Dërslit sillen keq dhe diçka i fshehin. Harri mezi pret të kthehet në shkollën e tij të dashur, në Hoguarts. Por tamam kur po bën gati valixhet, merr paralajmërimin: në Hoguarts i kërcënohet një fatkeqësi! Dhe fatkeqësia ndodh.

Çmimi 700,00 Lekë
More

Referenca: SKU001104

Marka: Dituria

Viti 93, Viktor Hygo

Kryevepra e fundit në prozë e këtij autori të shquar, i kushtohet temës së Revolucionit Francez. Në një sfond  të pasur historik me ngjarje dramatike e intensive Hygoi paraqet madhështinë e gjithçkaje që ndodh në Francën e asaj kohe.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000600

Marka: Skanderbeg Books

Keshtjella e bardhe, Orhan Pamuk

"Kështjella e bardhë" është një roman i shkurtër, një dialog i lirë rreth modernizimit dhe ironisë së tij. Rrëfyesi në vepër është një dijetar dhe inxhinier i ri venecian, i rrëmbyer nga turqit gjatë udhëtimit të tij me anije nga Venecia në Napoli.

Çmimi 1 000,00 Lekë
More

Referenca: SKU001343

Marka: Skanderbeg Books

Vera para erresires, Doris Lessing

Ndërkohë që fillon stina e verës, Kate Braun, një grua tërheqëse, inteligjente, pesëdhjetë e pesë vjeçe, e martuar dhe e lumtur, me shtëpi në Londrën urbane, me tri fëmijë të rritur, nuk ka ndonjë arsye të pranojë se mund të ndryshojë diçka në jetën e saj. 

Çmimi 640,00 Lekë
More

Referenca: SKU000484

Marka: OMSCA-1

Nje mije diej vezullues, Khaled Hosseini

"Gjuetari i Balonave" ishte një befasi. Bota afgane na është dukur gjithmonë mes luftës, terrorizmit dhe interesave të shteteve mëdha. Ndërsa autori Khaled Hosseini tregoi se aty ndjenjat nuk kishin vdekur.

Çmimi 1 000,00 Lekë
More

Referenca: SKU001344

Shpirt i trazuar gruaje, Sokrat Habilaj

Ky roman është një ndërmarrje e guximshme për të evidentuar dhe zbërthyer botën e brendshme të personazheve, përthyerjen, transformimin, degradimin deri në përdhosje të personalitetit që ata pësojnë shpesh. Ata nuk njohin asnjë masë në udhën që i shtynë etja e tyre për pushtet, duke u zgërlaqur në baltën e shoqërisë.

Çmimi 800,00 Lekë
More