Summer books 2010

Information

Publishers

Specials

Authors

Reduced price! Ana Karenina, vellimi i dyte, L.Tolstoj, shqiperoi Vedat Kokona View larger

Ana Karenina, vëllimi i dytë, L.Tolstoj

SKU001248

New book

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

More details

In stock

$6.76

-20%

$8.45

Add to wishlist

Data sheet

SupplierVedat Kokona

More info

Title: Ana Karenina, vëllimi i dytë
Author: L. N. Tolstoj
Category: Novel
Albanian translator: Vedat Kokona
Publisher: Kokona
Year: 2006
Pgs. 436
Weight: 0.451 kg.
ISBN: 99943-914-0-2

 

Reviews

Write a review

Ana Karenina, vëllimi i dytë, L.Tolstoj

Ana Karenina, vëllimi i dytë, L.Tolstoj

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

Related books

Customers who bought this product also bought:

Download

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (0)