• Banner

Gratë e padukshme, Caroline Criado Perez
  • Gratë e padukshme, Caroline Criado Perez

Gratë e padukshme, Caroline Criado Perez

Nga politikat publike te hulumtimet mjekësore, teknologjia, vendet e punës e mediat, Gratë e padukshme zbulon se si në një botë të ndërtuar për dhe nga burrat, jemi duke e injoruar në mënyrë sistematike gjysmën e popullsisë, shpesh me pasoja katastrofike. 

ALL1,400
Quantity
In stock

Description

Title: Gratë e Padukshme: Përse Jetojmë në një Botë të Krijuar për dhe nga Burrat?

Original: Invisible Women: Exposing Data Bias in a World Designed for Men

Category: Self-Help Book

Author: Caroline Criado Perez

Albanian Translator: Lira Sejdini

Publisher: Pema

Year: 2021

Pgs: 456

Weight: 0.543 kg

ISBN: 978-9951-817-13-4

This book is in Albanian

Mbi librin

Nga politikat publike te hulumtimet mjekësore, teknologjia, vendet e punës e mediat, Gratë e padukshme zbulon se si në një botë të ndërtuar për dhe nga burrat, jemi duke e injoruar në mënyrë sistematike gjysmën e popullsisë, shpesh me pasoja katastrofike. Caroline Criado Perez sjell për herë të parë të sintetizuara një rrjet studimesh, rrëfimesh e hulumtimesh nga e gjithë bota, që ilustrojnë mënyrat e fshehura se si gratë janë lënë në harresë dhe ndikimin e thellë që kjo gjë ka te të gjithë.

IMAGJINO NJË BOTË KU... 

• Telefoni yt është shumë i madh për dorën tënde

• Doktori yt të përshkruan medikamente që janë të dëmshme për trupin tënd

• Nëse aksidentohesh me veturë, shanset janë 47% më të mëdha që të lëndohesh rëndë

NËSE KËTO TË DUKEN TË NJOHURA, ME GJASË JE GRUA

“Një libër që ju bën ta shihni botën ndryshe.” – Sunday Times

Product Details
Pema
16 other products in the same category:

Publisher: Pegi

Bon Ton, Olesia Leço

Në një shoqëri ku marrëdhëniet, të cilitdo lloj qofshin ato, normat i kanë si rregullator të tyre, etiketa si një kod sjelljeje, mund të konsiderohet si vlerë e veçantë dhe e domosdoshme. Një vlerë, e cila vjen si një përsosje e këtyre normave në formën më të hollë dhe elegante.

Price ALL800
More
In stock

Publisher: Toena

Me Vjollca Xhungën në kuzhinë, Vjollca Xhunga

Shpesh më merr malli për recetat e gjyshes sime! Ende, në memorie, më kalojnë kujtimet e gatimeve plot shije, disa prej të cilave për fat të keq nuk kam mundur t'i ripërsëris për shkak se vitet fshehën "sekretet" e këtyre recetave, të cilat kaluan gojarisht nga brezi në brez.

Price ALL1,700
More
In stock
Comments (0)