Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Fitimtaret, Alastair Campbell
  • Fitimtaret, Alastair Campbell

Fitimtaret, Alastair Campbell

Rating 
ALL1,200.00
ALL1,020.00 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Fitimtarët, dhe si e arrijnë suksesin
Category: Album
Author: Alastair Campbell
Albanian translator: A. Xhaferaj
Publisher: UET Press
Year: 2015
Pgs: 424
Weight: 0.501 kg.
ISBN: 978-9928-190-56-7

Product Details
UET Press
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Fitimtaret, Alastair Campbell

Fitimtaret, Alastair Campbell

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU000221

Brand: Te tjere

Albanian Verbs, The Art of Conjugation

Review(s): 0

The Albanian verb is arguably the most difficult part of the language to master for foreign students. Until now, a practical, clear, and succinct explanation of verbs in Albanian hasn't existed. Books already in existence were far too complicated for the average language learner, or had no practical features, such as tables and especially exercises.

Price $12.10 Regular price $14.25
More
There are not enough products in stock