Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Tri biseda me Kadarene, Eric Faye
  • Tri biseda me Kadarene, Eric Faye

Tri biseda me Kadarene, Eric Faye

SKU000751
Rating 

Title: Tri biseda me Kadarenë
Category: Interview
Author: Eric Faye
Publisher: Onufri
Pgs. 120
Weight: 0.16 kg
ISBN: 978-99943-42-14-3

ALL500.00
Quantity
In Stock

Description

Title: Tri biseda me Kadarenë
Category: Interview
Author: Eric Faye
Publisher: Onufri
Pgs. 120
Weight: 0.16 kg
ISBN: 978-99943-42-14-3

Product Details
Onufri
SKU000751

Data sheet

Supplier
Ismail Kadare
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Tri biseda me Kadarene, Eric Faye

Tri biseda me Kadarene, Eric Faye

Title: Tri biseda me Kadarenë
Category: Interview
Author: Eric Faye
Publisher: Onufri
Pgs. 120
Weight: 0.16 kg
ISBN: 978-99943-42-14-3

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: 2864

Brand: Plejad

Elita shqiptare, Mid'hat Frasheri, vol. 1

Review(s): 0

Title: Elita shqiptare, Mid'hat Frashëri, vëllimi i parëOriginal: Elita shqiptare, Mid'hat Frashëri, vëllimi i parëCategory: Political SciencesPrepared by: Uran ButkaPublisher: PlejadYear: 2008Pgs. 580Weight: 0.71 kgISBN: 978-99956-658-1-6

Price $9.50
More
In Stock

Brand: Botart

Napoleon Bonaparti, Pascale Fautrier

Review(s): 0

Bonaparti u bind shumë shpejt se kishte një fat: kjo biografi na tregon rastësitë e jetës së tij. Ai pak nga pak u sakrifikua për shtetin francez, derisa sakrifikoi njeriun privat brenda tij: Pascal Fautrier i rikthen atij humanizmin dhe shkruan romanin e Bonapartit.

Price $12.40
More
In stock

Brand: Te tjere

Annuario, numri 2, 2013

Review(s): 0

Title: Annuario, numri 2, 2013Original: Annuario, numri 2, 2013Category: Historical and anthropological paperPublisher: Qendra e Kërkimeve Historike dhe AntropologjikeYear: 2013Pgs. 142Weight: 0.199 kgISBN: 977-2225-6210-01

Price $5.70
More
In stock