• Banner

  • Reduced price

Troje, Linda Agolli

Sikur ta dije sa cicërima u këputën pa zë

Mendimeve të trishta pa ty

Pa formë

CHF7.84
CHF6.66 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Troje

Original: Troje

Category: Poetry

Author: Linda Agolli

Publisher: Botime Dritëro

Year: 2019

Pgs: 185

Weight: 0.370 kg

ISBN: 978-99927-34-78-0

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
16 other products in the same category:

Publisher: Toena

Lum Lumi, Ali Podrimja

(0)

Shkaku i një fjale, figure a strofe, autorët shpesh u kthehen teksteve. Edhe në Letrat shqipe ka shembuj. Poezia konsiderohet diçka hyjnore, ngërthen në vete dhe misterin. Vlerën nuk e përcakton sasia. Mbahen mend poetë edhe për një poezi. Ajo që nuk vdes, të vë në veprim vazhdimisht. Lumi nuk simbolizon vetëm fatin e tij tragjik.

Price CHF4.17 Regular price CHF4.90
More
In stock

Publisher: Onufri

Vetmia nuk është më e ve, Akri Çipa

(0)

Në kohën e botimit të këtij libri, autori është student i ekselencës për Master Shkencor në Columbia University, Neë York. Ky është libri i tij i tretë, pas vëllimit të parë me poezi "Në modernitet humbëm..." dhe librit intervistë – ese "Jemi që pa ardhur deti".

Price CHF7.50 Regular price CHF8.82
More
In stock
chat Comments (0)