• Banner

  • Reduced price

Shtigje dhe trotuare, Dritëro Agolli

Ku shkund gurët qafë e shpatit,

Mardhur bore, djegur vape,

Mbushe, xha Selim i Beratit,

Dy hejbe me këngë labe.

8.420800
7.160000 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Shtigje dhe trotuare

Original: Shtigje dhe trotuare

Category: Poetry

Author: Dritëro Agolli

Publisher: Botime Dritëro

Year: 2017

Pgs: 212

Weight: 0.300 kg

ISBN: 978-99927-34-68-1

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU001775

Publisher: Tirana Times

Ngjarje ne toke, Prec Zogaj

(0)

Ngjarje në tokë, një përmbledhje e veprës së poetit dhe politikanit shqiptar Preç Zogaj, flet për përvojën kolektive të popullit shqiptar gjatë periudhës që çoi drejt rënies së komunizmit në Europën Lindore dhe menjëherë pas saj.

Price 8.950000 Regular price 10.526000
More
In Stock

Publisher: Te tjere

It is you searching for you, Ilda Dashi

(0)

I am ultimately as unknown to myself, as you are to yourself. We are each like unsolved puzzles that are longing to be found and solved. We are each like empty scripts that are waiting to be written upon, poems that are screaming to be composed or lyrics yet to be sung.

Price 10.740000 Regular price 12.631200
More
Out-of-Stock
chat Comments (0)