All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Poezi të zgjedhura, Tadeusz Rozewicz
  • Poezi të zgjedhura, Tadeusz Rozewicz

Poezi të zgjedhura, Tadeusz Rozewicz

Rating 
SEK136.36
SEK109.09 Save 20%
Quantity
In stock

Description

Title: Poezi të zgjedhura
Category: Poetry
Author: Tadeusz Rózewicz
Albanian translator: Astrit Beqiraj, Ben Andoni
Publisher: Botimet Poeteka
Year: 2018
Pgs: 198
Weight: 0.301 kg.
ISBN: 978-9928-230-24-9

Product Details
Poeteka & Ideart
Reviews

Write your review

Poezi të zgjedhura, Tadeusz Rozewicz

Poezi të zgjedhura, Tadeusz Rozewicz

Write your review
16 other products in the same category:

Publisher: Dituria

Përmasa e katërt, Janis Ricos

Review(s): 0

Përmasa e katërt, që i jep titullin librit, është, sipas vetë poetit, koha, jo thjesht koha biologjike që rrënon, shkatërron dhe e shpie njeriun drejt vdekjes, por kryesisht koha historike, e cila e shkundullon protagonistin dhe e detyron të luftojë me të shkuarën dhe të ardhmen, në mënyrë që, duke shqyrtuar veprat e veta, të shpjegojë shkaqet që i...

Price SEK72.73 Regular price SEK90.91
More
In stock

Publisher: Zambaku

Pajtoni, Nikollai V. Gogol

Review(s): 0

Janë tregime me subjekt të gërshetuar fantastik dhe realist: përshkrimi i jetës fshatarake, i zakoneve dhe i dokeve të atyre anëve, shoqërohet me përshkrimet e paharrueshme të natyrës dhe me riprodhimin e goditur të gojëdhënave në frymën e folklorit ukrainas. 

Price SEK43.64 Regular price SEK54.55
More
In stock