All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Fluturim pulebardhash, antologji poetike
  • Fluturim pulebardhash, antologji poetike

Fluturim pulebardhash, antologji poetike

Rating 
ALL500.00
ALL400.00 Save 20%
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Fluturim pulëbardhash
Original: Fluturim pulëbardhash
Category: Poetry, antology
Author: Severals
Publisher: Botimet Emar
Year: 2014
Pgs: 128
Weight: 0.164 kg.
ISBN: 978-9928-4213-5-7

Product Details
Te tjere
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Fluturim pulebardhash, antologji poetike

Fluturim pulebardhash, antologji poetike

Write your review
You might also like

Reference: SKU001586

Publisher: Dija-Poradeci

Antologji poetike e heroizmit te madh, Hamza Kociu, Guri Pejo

Review(s): 0

Title:  Antologji poetike e heroizmit të madhOriginal: Antologji poetike e heroizmit të madhAntologyAuthor: Hamza Koçiu, Guri PejoAlbanian translator: Hamza Koçiu, Guri PejoPublisher: D.I.J.A- PoradeciYear: 2005Pgs. 192ëeight: 0.19 kgISBN: 978-99943-732-1-9

Price ALL280.80 Regular price ALL351.00
More
There are not enough products in stock
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Referenca: 2356

Botuesi: Te tjere

Melodia e harpes, Lisandri Kola

Përshtypje(t): 0

Lisandri Kola, i lindur në Shkodër më 12 maj 1986, ka mbaruar studimet e larta për Gjuhë shqipe dhe letërsi në Universitetin "Luigj Gurakuqi" në vitin 2008. Në Universitetin e Tiranës ka mbaruar studimet për letërsi në 2010 në drejtimin Teori dhe kritikë letrare. Ndërkohë ndjek Shkollën Doktorale për Letërsi, pranë UT.

Çmimi 160,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 200,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Botuesi: Toena

Lulet e egra, Emil P. Asdurian

Përshtypje(t): 0

Libri "Lulet e egra" përfshin pesëdhjetë e një poezi të zgjedhura. Ideja, ashtu si vetë libri, u ngjiz në vitet 2014 dhe 2015, me rrënjët thellë në një mall për vendlindjen, atë dashuri shpesh të pashprehur, ashtu si dhe të një kohe të vështirë, por tepër romantike, të rinisë sime, kur ndrydhur brenda një muri të betontë të një diktature, që u mundua të...

Çmimi 480,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 600,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2658

Botuesi: Mitrush Kuteli

Poem kosovar dhe Poemi i Shendaumit, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Kuteli në këtë poemë shqiptarin kosovar e ngrit nga niveli i përjetimit të robërisë, e kalon npër nivelin e ndriçimit shpirtëror deri te vetëdija për çlirim, gjithnjë duke e vetrrëfyer. E shkruar në vorbullën e ngjarjeve, duke u mbështetur në realitetin e rrotullimeve të ndodhive, poema është një njohje më parë dhe një mj

Çmimi 320,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 400,00 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Onufri

Vetmia nuk eshte me e ve, Akri Cipa

Përshtypje(t): 0

Në kohën e botimit të këtij libri, autori është student i ekselencës për Master Shkencor në Columbia University, Neë York. Ky është libri i tij i tretë, pas vëllimit të parë me poezi "Në modernitet humbëm..." dhe librit intervistë – ese "Jemi që pa ardhur deti".

Çmimi 720,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 900,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000139

Botuesi: Ideart

Strabizem, Arian Leka

Përshtypje(t): 0

Ajo që e bën të bukur poezinë e Arian Lekës, tek "Anija e Gjumit", është afrimi me eksperimentin e avangardës, një çudi kaleidoskopike dhe përpjekje për shpjegimin e epistemës sonë, shenja që e bëjnë këtë krijimtari të jetë unikale.

Çmimi 400,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 500,00 Lekë
More
Ne gjendje