Categories

Publishers

Authors

Arome gruaje, Alma Papamihali Maximize

Arome gruaje, Alma Papamihali

Alma Papamihali është ndër poetet bashkëkohore më të dashura. Kur bëj këtë përcaktim, gjithmonë kam parasysh krahasimin me poetët bashkëkohorë botërore. Deri më sot në letërsinë shqipe kam vleresuar Lasgushin për poezinë e ndjenjës, Xhevahir Spahiun për kulminacionin patatik dhe Koçi Petritin për lirikën e detajit.

More details

SKU001957

Availability: This product is no longer in stock


Notify me when available

$5.63

Reduced price!

-20%

$7.04

BookFrom (qty)Discount
Arome gruaje, Alma Papamihali3 --$0.70
Title: Aromë gruajeOriginal: Aromë gruajeCategory: PoetryAuthor: Alma PapamihaliPublisher: ToenaYear: 2011Pgs. 88Weight: 0.15 kgISBN: 978-99943-1-759-2