• Banner

Eliksir dashurie, Ahmet Mehmeti
  • Eliksir dashurie, Ahmet Mehmeti

Eliksir dashurie, Ahmet Mehmeti

SKU001761

Vëllim poetik me tematikë të larmishme ku dominojnë motivet patriotike, erotike, filozofike. E veçanta e këtij vëllimi është figuracioni i larmishëm, ritmika e melodika tingëlluese si dhe stili telegrafik, pa fjalë të tepërta dhe me shumë ndjenja të sinqerta.

Volume discounts

Quantity Unit discount You Save
3 kr26.93 Up to kr80.78
kr27.27
Quantity
Out-of-Stock

Description

Title: Eliksir dashurieOriginal: Eliksir dashurieCategory: PoetryAuthor: Ahmet Mehmeti Publisher: ArbëriaYear: 2009Pgs. 80Weight: 0.11 kg ISBN: 978-99943-50-21-6

Product Details
Te tjere
SKU001761
16 other products in the same category:

Reference: 2352

Publisher: Botimet Dudaj

E pashe boten, Leom

(0)

Title: E pashë botënOriginal: E pashë botënCategory: PoetryAuthor: LeomPublisher: DudajYear: 2007Pgs. 192Weight: 0.21 kgISBN: 978-99943-0-003-7

Price kr36.36
More
In Stock

Reference: SKU000136

Publisher: Ideart

Rreziku, Xhevahir Spahiu

(0)

Title: RrezikuOriginal: RrezikuCategory: PoetryAuthor: Xhevahir SpahiuPublisher: IdeartYear: 2003Pgs. 160Weight: 0.17 kgISBN: 978-99927-889-0-9

Price kr36.36
More
Out-of-Stock

Bota ime, Afroviti Ilo Miçalliu

(0)

Afroviti Ilo Miçalliu ka lindur në Durrës në vitin 1982. Ka mbaruar arsimin elartë dega Stomatologji në Universitetin e Mjeksisë në vitin 2007. Ka botuar poezi në gazetën “Muzgu”, bën pjesë në antologjinë poetike “Muzgu” në numrat 9,10,11 dhe 12.

Price kr45.45
More
In stock
chat Comments (0)