• Banner

Mirazh, Arb Elo
  • Mirazh, Arb Elo

Mirazh, Arb Elo

SKU001645

Volume discounts

Quantity Unit discount You Save
3 3.514904 Up to 10.544711
3.56
Quantity
In Stock

Description

Title: Mirazh Original: Mirazh PoetryAuthor: Arb EloAlbanian translator: Publisher: Pika pa sipërfaqeYear: 2011Pgs. 144Weight: 0.24 kgISBN: 978-9928-4041-1-4

Product Details
Te tjere
SKU001645
16 other products in the same category:

Publisher: Toena

Lum Lumi, Ali Podrimja

(0)

Shkaku i një fjale, figure a strofe, autorët shpesh u kthehen teksteve. Edhe në Letrat shqipe ka shembuj. Poezia konsiderohet diçka hyjnore, ngërthen në vete dhe misterin. Vlerën nuk e përcakton sasia. Mbahen mend poetë edhe për një poezi. Ajo që nuk vdes, të vë në veprim vazhdimisht. Lumi nuk simbolizon vetëm fatin e tij tragjik.

Price ALL500
More
In stock

Reference: 2349

Publisher: Te tjere

Rabini i pasy, Lisandri Kola

(0)

Title: Rabini i pasyOriginal: Rabini i pasyCategory: PoetryAuthor: Lisandri KolaPublisher: Camaj – PipaYear: 2008Pgs. 82Weight: 0.12 kgISBN: 978-99956-02-54-3

Price ALL200
More
Out-of-Stock

Reference: 2342

Publisher: Princi

Kthimi i syve, Kujtim Morina

(0)

Title: Kthimi i syveOriginal: Kthimi i syveCategory: PoetryAuthor: Kujtim MorinaPublisher: PrinciYear: 2010Pgs. 98Weight: 0.12 kgISBN: 978-99956-732-7-7

Price ALL400
More
Out-of-Stock

Reference: SKU002070

Publisher: Onufri

Poezi, Martin Camaj

(0)

Title: PoeziOriginal: PoeziCategory: PoetryAuthor: Martin CamajPublisher: OnufriYear: 2012Pgs. 216Weight: 0.29 kgISBN: 978-99956-87-49-6  

Price ALL800
More
In Stock
chat Comments (0)