• Banner

  • Reduced price
Strategjia ne boten bashkekohore, John Baylis, James J. Wirtz, Colin S. Gray, Eliot Cohen
  • Strategjia ne boten bashkekohore, John Baylis, James J. Wirtz, Colin S. Gray, Eliot Cohen

Strategjia ne boten bashkekohore, John Baylis, James J. Wirtz, Colin S. Gray, Eliot Cohen

ALL1,600
ALL1,360 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Strategjia në botën bashkëkohore, hyrje në studimet e strategjisë
Original: Strategy in the contemporary world
Category: Social sciences
Author: John Baylis, James J. Wirtz, Colin S. Gray, Eliot Cohen
Albanian translator: Elona Lena
Publisher: UET Press
Year: 2013
Pgs: 460
Weight: 0.601 kg.
ISBN: 978-99956-39-XX

Product Details
UET Press
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like

Reference: SKU001431

Publisher: UET Press

Hyrje në shkencat politike, Jean-Marie Denquin

(0)

Objektivi i këtij libri është të paraqesë një hyrje në shkencën politike. Përdorimi i këtij termi në njëjës duket se në ditët e sotme është bërë i zakonshëm. Por duhet të jemi të ndërgjegjshëm se nuk ka qenë gjithmonë kështu. Për një kohë të gjatë, zakoni e donte që të flitej për shkencat politike.

Price ALL510 Regular price ALL600
More
In Stock

Reference: SKU001435

Publisher: UET Press

Studime bashkëkohore të sigurisë, Alan Collins

(0)

Studimet e Sigurisë janë nëndisiplinë e Marrëdhënieve Ndërkombëtare. Në qendër të Marrëdhënieve Ndërkombëtare ndodhet studimi i sigurisë. Studimet e Sigurisë përfshijnë brenda tyre rreziqe që variojnë nga pandemitë si HIV/ SIDA dhe degradimi mjedisor deri dhe shqetësime sigurie të lidhura me dhunën e drejtpërdrejtë si terrorizmi dhe konflikti ndërshtetëror.

Price ALL1,275 Regular price ALL1,500
More
In Stock

Reference: SKU001750

Publisher: AIIS - Tirana Times

Vala e trete, Samuel P. Huntington

(0)

Title: Vala e tretë - demokratizimi në fund të shekullit të njëzetëOriginal: The Third Wave: Democratization in the Late Twentieth CenturyCategory: Political sciencesAuthor: Samuel P. HuntingtonAlbanian translator: Jorgji QirjakoPublisher: Aiis Tirana TimesYear: 2011Pgs. 392Weight: 0.48 kgISBN: 978-9928-40-624-8  

Price ALL1,275 Regular price ALL1,500
More
In Stock

Reference: 2739

Publisher: Tirana Times

Vizion Strategjik, Zbigniew Brzezinski

(0)

Title: Vizion Strategjik, Amerika dhe Kriza e Fuqisë GlobaleOriginal: Strategic Vision, America and the Crisis of Global PowerCategory: Political sciencesAuthor: Zbigniew BrzezinskiAlbanian translator: Virgjil Muçi, Jorgji QirjakoPublisher: Tirana TimesYear: 2012Pgs.192Weight: 0.33 kgISBN: 978-9928-4125-0-8  

Price ALL850 Regular price ALL1,000
More
In Stock
16 other products in the same category:

Publisher: Botart

Pse gjermanët i bëjnë punët më mirë, John Kampfner

(0)

Ndërsa në vende të tjera qeverisin politikanë dhe populistë autoritarë, Gjermania është një fortesë dinjiteti dhe stabiliteti. Arsyen e kësaj Kampfneri e gjen në radhë të parë te politika e konsoliduar e Angela Merkelit dhe në ballafaqimin kritik me të kaluarën; ky është sipas tij çelësi për një demokraci të ndjeshme. 

Price ALL1,275 Regular price ALL1,500
More
In stock

Publisher: Vintage

Psychedelics, Aldous Huxley

(0)

In 1953, in the presence of an investigator, Aldous Huxley took four-tenths of a gramme of mescalin, sat down and waited to see what would happen. When he opened his eyes everything, from the flowers in a vase to the creases in his trousers, was transformed. 

Price ALL531 Regular price ALL625
More
In stock
chat Comments (0)