All best sellers
  • Banner

  • Reduced price

Ne keshtjellen e mjekerkaltrit, George Steiner

2931
Rating 

Title: Në kështjellën e mjekërkaltrit
Original: In Bluebeard's Castle
Category: Philosophy
Author: George Steiner
Albanian translator: Bashkim Shehu
Publisher: IDK
Year: 2010
Pgs. 128
Weight: 0.161 kg
ISBN: 978-9928-4051-0-4

ALL600.00
ALL480.00 Save 20%
Quantity
In Stock

Description

Title: Në kështjellën e mjekërkaltrit
Original: In Bluebeard's Castle
Category: Philosophy
Author: George Steiner
Albanian translator: Bashkim Shehu
Publisher: IDK
Year: 2010
Pgs. 128
Weight: 0.161 kg
ISBN: 978-9928-4051-0-4

Product Details
2931
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Ne keshtjellen e mjekerkaltrit, George Steiner

Ne keshtjellen e mjekerkaltrit, George Steiner

Title: Në kështjellën e mjekërkaltrit
Original: In Bluebeard's Castle
Category: Philosophy
Author: George Steiner
Albanian translator: Bashkim Shehu
Publisher: IDK
Year: 2010
Pgs. 128
Weight: 0.161 kg
ISBN: 978-9928-4051-0-4

Write your review
You might also like

Reference: SKU000906

Publisher: Dituria

Habia Filozofike, Zhane Hersh

Review(s): 0

Idetë e teoritë e disa filozofëve, si Sokrati, Platoni, Aristoteli, Dekarti, Spinoza, Kanti, Hegeli, Marksi, Niçja, përshkruhen në një formë mjaft interesante e me një gjuhë të përshtatshme. Origjinaliteti i Zhanë Hersh është se ajo, zhvillimin e filozofisë në Perëndim, e rindërton duke u nisur jo nga tezat e saj themelore, por nga vetë natyra dhe dhe...

Price ALL480.00 Regular price ALL600.00
More
In stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU001255

Publisher: Te tjere

Gjendja njerezore, Hannah Arendt

Review(s): 0

Title: Gjendja njerëzoreCategory: PhilosophyAuthor: Hannah ArendtAlbanian translator: Stavri PonePublisher: IPLS & Dita 2000Year: 2006Pgs. 404Weight: 0.451 kgISBN: 978-99943-942-0-7

Price ALL400.00 Regular price ALL500.00
More
There are not enough products in stock

Publisher: Penguin Books

Like a thief in broad daylight, Slavoj Zizek

Review(s): 0

Against a backdrop of constant socio-technological upheaval, how could any kind of authentic change take place? In such a context, Zizek argues, there can be no great social triumph--because lasting revolution has already come into the scene, like a thief in broad daylight, stealing into sight right before our ever eyes. What we must do now is wake up and...

Price ALL1,296.00 Regular price ALL1,620.00
More
In stock

Reference: SKU000166

Publisher: Ideart

Arthur Shopenhauer, veshtrim filozofik

Review(s): 0

Titulli: Arthur Shopenhauer, vështrim filozofikAutori: Christopher JanawaySeri botimesh e konceptuar nga Erion Kristopërktheu: Albana KozeliShtëpia botuese: Ideart, 2005f. 168pesha: 0.25 Kg. Mbi librin I drejtpërdrejtë, me par

Price ALL480.00 Regular price ALL600.00
More
There are not enough products in stock