• Banner

  • Reduced price
Utilitarizmi, John Stuart Mill, Jeremy Bentham
  • Utilitarizmi, John Stuart Mill, Jeremy Bentham

Utilitarizmi, John Stuart Mill, Jeremy Bentham

SKU001263
ALL500
ALL425 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Utilitarizmi dhe shkrime të tjera
Category: Philosophy
Author: John Stuart MillJeremy Bentham
Albanian translator: Agim Popa, Petraq Pojani, Bashkim Shehu
Publisher: Dita 2000
Year: 2006
Pgs. 220
Weight: 0.201 kg
ISBN: 978-99943-905-9-7

Product Details
Te tjere
SKU001263
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU000158

Publisher: Ideart

Arti i të pleqëruarit, Ciceroni

(0)

Thuhet se pleqëria e largon njeriun nga jeta aktive. Thuhet se ajo i mpak forcat duke e bërë trupin të dobët, se e zhvesh plakun nga gëzimet e jetës, nga pasionet e dashurisë dhe se me pleqërinë njeriu i afrohet gjithnjë e më shumë vdekjes.

Price ALL255 Regular price ALL300
More
Out-of-Stock

Reference: SKU000163

Publisher: Ideart

Bashkëpirja, Platoni

(0)

Në këtë dialog filozofik, Platoni trajton temën më njerëzore: Erosin. Personazhet e pranishëm, mes të cilëve Sokrati dhe komediani më i madh i kohërave, Aristofani, vendosin t'i thurin lavde Dashurisë. Secili prej tyre jep një tipologji të saj: dashuria si forcë krijuese, si alkimi dhe rregullator i marrëdhënieve ndërnjerëzore.

Price ALL850 Regular price ALL1,000
More
Out-of-Stock
chat Comments (0)