• Banner

Dy ese, Friedrich von Gentz

Eseja i paraprin teorisë së revolucioneve moderne kur i përcakton si eksperimente politike me teori abstrakte dhe sisteme të paprovuar.

ALL700
Quantity
In stock

Description

Title: Dy ese
Original: The origin and principles of the American Revolution, compared with the origin and principles of the French Revolution
Category: History
Author:  Friedrich von Gentz
Translator: Mentor Bega
Publisher: UET Press
Year: 2022
Pgs: 248
Weight: 0.272 kg
ISBN: 978-9928-320-76-6
This book is in Albanian

Product Details
16 other products in the same category:

Publisher: Shtëpia e Librit

Projekti Dekameron, 29 rrëfenja të reja nga pandemia

Këto 29 tregime, nga autorë që përfshijnë Margaret Atwood, Tommy Orange, Kamila Shamsie, Colm Tóibín, Rachel Kushner dhe David Mitchell, ndryshojnë shumë në përmbajtje dhe frymë. Puna e tyre do të mbahet mend si një kontribut historik i një kohe dhe vendi si asgjë tjetër në jetën tonë, dhe do të ofrojë perspektivë e ngushëllim për lexuesin, tani dhe në...

Price ALL1,190 Regular price ALL1,400
More
In stock

Publisher: OMBRA GVG

Gjeniu, Teodor Drajzer

Saga e Gjeniut, shkruar nga shkrimtari ri shquar amerikan i shekullit te XX, Teodor Drazjer vjen me nje perkthim te dyte, realizuar nga Eris Rusi dhe hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Ombra GVG.

Price ALL2,500
More
In stock

Publisher: Bota Shqiptare

Numrat, format, ngjyrat

Kjo seri është ideale për të zhvilluar aftësinë e të msuarit në fëmijërinë e hershme. Ajo ndihmon në zhvillimin, përforcimin dhe krijimin e aftësive përvetësuese te fëmija.

Price ALL500
More
In stock

Publisher: Mediaprint

E vetmja grua ne dhomë, Marie Benedict

Një roman për një grua të jashtëzakonshme, arritjet e së cilës mbeten në hije. Një libër i fuqishëm i bazuar në historinë e vertetë dhe të jashtëzakonshme të aktores magjepsëse dhe shkencëtares Hejdi Lamar, e cila shpiku kodin e parë radiofonik që mundësoi krijimin e ëi-fi.

Price ALL1,200
More
In stock

Publisher: Dituria

Vrasja e Roxher Akrojdit, Agatha Christie

I votuar, më 2013, nga Shoqata Britanike e Shkrimtarëve të Librave të Krimit, si romani më i mirë i kësaj gjinie,  i shkruar ndonjëherë!Abacia e Mbretit është një fshat tipik anglez, ku nuk ndodh asgjë e veçantë. Por ja që një ditë ndodh diçka e rëndë: njeriu më i pasur i krahinës, Roxher Akrojdi, vritet në studion e tij, teksa lexonte një letër që hidhte...

Price ALL900
More
In stock

Publisher: Te tjere

Shqiptarët me dy Hoxha, Ylli Polovina

Ylli Polovina është autor i mbi gjashtëdhjetë librave me tematikë ngjarjet më kryesore kombëtare të cenzuruara deri tani apo të keqshkruara qëllimisht prej pushtetit politik të radhës.Libri Serbi, armiku miku ynë është një ndër botimet e fundit të autorit gjatë vitit 2022.

Price ALL700
More
In stock
Comments (0)