• Banner

Zhanret si shprehi ligjërimore dhe transfiguruese tërësisht të jashtme, Rudian Zekthi

kr54.55
Quantity
In stock

Description

Title: Zhanret si shprehi ligjërimore dhe transfiguruese tërësisht të jashtme

Original: Zhanret si shprehi ligjërimore dhe transfiguruese tërësisht të jashtme

Category: Essays

Author: Rudian Zekthi

Publisher: Dy lindje dhe dy Perëndime

Year: 2015

Pgs: 288

Weight: 0.350 kg

ISBN: 978-99956-06-55-8

This book is in Albanian

Product Details
16 other products in the same category:

Publisher: Naimi

Shtegtimi i miteve, Ermira Ymeraj

Libri studimor i Ermira Ymerajt, "Shtegtimi i miteve, nga religjioni e folklori në letërsi", thuajse është një temë e veçantë në planin e shqyrtimit të kësaj materie, sa të lashtë për përvojën njerëzore, aq edhe të re për fushën studimore albanologjike.

Price kr63.64
More
In stock

Publisher: Naimi

Në takim me shkrimtarë, Fiona Kopali

Ismail Kadare hapi derën. Sërish, përfytyrimi im ishte ndryshe nga realiteti. Nuk e di përse shkrimtarët i imagjinoj gjithnjë pak më të shkurtër se janë. Ishte shumë bukur të takoje shkrimtarin e madh, ndaj iu afrova ta përqafoja. Përballë derës ishte një studio plot me libra.

Price kr45.45
More
In stock

Publisher: Toena

Shkrimtar i majave letrare, Ali Aliu

Ja përse, si kemi argumentuar edhe më parë, besojmë se Zija Çela është shkrimtar formati me qëndrim dhe vizion qartësisht të formuar ndaj njeriut dhe botës. Është përditshmëria, kërkimi dhe vetëkërkimi dramatik i saj që e nxisin dhe e shqetësojnë këtë shkrimtar, tema që e ndjell dhe përthith ndjeshmërinë e frymëzimit të autorit.

Price kr45.45
More
Out-of-Stock
Comments (0)