Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Cikli filozofik ne sistemin poetik te Lasgush Poradecit
  • Cikli filozofik ne sistemin poetik te Lasgush Poradecit

Cikli filozofik ne sistemin poetik te Lasgush Poradecit

SKU001485
Rating 

Title: Cikli filozofik në sistemin poetik të Lasgush Poradecit
Original: Cikli filozofik në sistemin poetik të Lasgush Poradecit
Category: Monography
Author: Dr. Eldon Gjikaj
Publisher: Naimi
Year: 2010
Pgs: 220
Weight: 0.281 kg
ISBN: 978-9928-4017-4-8

ALL500.00
Quantity
In Stock

Description

Title: Cikli filozofik në sistemin poetik të Lasgush Poradecit
Original: Cikli filozofik në sistemin poetik të Lasgush Poradecit
Category: Monography
Author: Dr. Eldon Gjikaj
Publisher: Naimi
Year: 2010
Pgs: 220
Weight: 0.281 kg
ISBN: 978-9928-4017-4-8

Product Details
Naimi
SKU001485
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Cikli filozofik ne sistemin poetik te Lasgush Poradecit

Cikli filozofik ne sistemin poetik te Lasgush Poradecit

Title: Cikli filozofik në sistemin poetik të Lasgush Poradecit
Original: Cikli filozofik në sistemin poetik të Lasgush Poradecit
Category: Monography
Author: Dr. Eldon Gjikaj
Publisher: Naimi
Year: 2010
Pgs: 220
Weight: 0.281 kg
ISBN: 978-9928-4017-4-8

Write your review
You might also like

Reference: SKU001133

Brand: Te tjere

Poezia, vepra I, Lasgush Poradeci

Review(s): 0

Title: Poezia, vepra IOriginal: Poezia, vepra ICategory: PoetryAuthor: Lasgush PoradeciPublisher: AlbpaperYear: Tiranë, 2009Pgs. 385Weight: 0.631 kgISBN: 978-99956-43-51-3

Price ALL1,200.00
More
In Stock

Reference: 2246

Brand: Argeta LMG

Eminesku i injoruar, Lasgush Poradeci

Review(s): 0

Title: Eminesku i injoruar dhe ideologjia e tij popullore – atdhetareOriginal: Eminesku i injoruar dhe ideologjia e tij popullore – atdhetareCategory: Critics, monographyAuthor: Lasgush PoradeciPublisher: Argeta LMGYear: 2009Pgs. 218Weight: 0. 344 kgISBN: 978-99956-17-25-7

Price ALL800.00
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU001624

Brand: Te tjere

Poetika e dramaturgjise dhe mendimit estetik, Jakup Mato

Review(s): 0

Title: Poetika e dramaturgjisë dhe mendimit estetik (1901-1939)Original: Poetika e dramaturgjisë dhe mendimit estetik (1901-1939)Category: StudyAuthor: Jakup MatoPublisher: Akademia e Shkencave të ShqipërisëYear: 2005Pgs. 330Weight: 0.423 kgISBN: 978-99943-763-2-2

Price ALL850.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock