• Banner

  • Out-of-Stock
Trashegimia testamentare, Arben Hakani
  • Trashegimia testamentare, Arben Hakani

Trashëgimia testamentare, Arben Hakani

Gjithkush është i interesuar të dijë se si duhet ta mbrojë një testament që është përpiluar në favor të tij; se si mund të goditet një testament me anë të të cilit i mohohet apo i reduktohet pasuria që do të fitonte në rast trashëgimie ligjore.

ALL2,500
Quantity
Out-of-Stock

Description

Title: Trashëgimia testamentare, legjislacioni dhe praktika gjyqësore
Original: Trashëgimia testamentare, legjislacioni dhe praktika gjyqësore
Category: Law
Author: Arben Hakani
Publisher: Dudaj
Year: 2010
Pgs. 488
Weight: 0.541 kg
ISBN: 978-99943-0-178-2

Product Details
SKU001583
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13KB)
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU001502

Publisher: Te tjere

Fjalor termash biznesi, finance dhe juridiksioni ekonomik, Anglisht-Shqip, Luan Kaceli

Ky Fjalor përmban rreth 20.000 terma, dhe është përmirësimi dhe zgjerimi i plotë i Fjalorit të mëparshëm "Terma Juridike, Ekonomike dhe Biznesi", i botuar më parë, i cili përmbante rreth 9.000 terma. Nga vetë numri i termave, rezulton se ky fjalor përmban mbi dyfishin e termave të shtjelluara në Fjalorin e parë, dhe një përmirësim të dukshëm të termave të...

Price ALL1,200
More
Out-of-Stock

Reference: SKU001112

Publisher: Te tjere

The Code of Leke Dukagjini

This is the first English translation of the customary laws, still followed to various degrees, by Albanians in northern Albania, Kosova/Kosovo, Montenegro, and Macedonia. That these laws have survived, and often replaced, the impositions of the Ottoman Empire and the Albanian Communist and Yugoslav governments, attests to their importance.

Price ALL4,000
More
Out-of-Stock
Comments (0)