All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Diplomacia e fuqive te medha 1814 - 1914, Norman Rich
  • Diplomacia e fuqive te medha 1814 - 1914, Norman Rich

Diplomacia e fuqive te medha 1814 - 1914, Norman Rich

Rating 
ALL1,200.00
ALL960.00 Save 20%
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Diplomacia e fuqive të mëdha 1814 – 1914
Original: Great power diplomacy
Category: History, diplomacy
Author: Norman Rich
Albanian translator: Jerina Zaloshnja
Publisher: IDK
Year: 2006
Pgs: 478
Weight: 0.501 kg.
ISBN: 978-99943-1-199-9

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Diplomacia e fuqive te medha 1814 - 1914, Norman Rich

Diplomacia e fuqive te medha 1814 - 1914, Norman Rich

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU000394

Publisher: Albin

Konventa Evropiane per te drejtat e njeriut, Arben Puto

Review(s): 0

Title: Konventa Evropiane për të drejtat e njeriut në përqasje me Kushtetutën e Shqipërisë, vështrim krahasuesOriginal: Konventa Evropiane për të drejtat e njeriut në përqasje me Kushtetutën e Shqipërisë, vështrim krahasuesCategory: LawAuthor: Arben PutoPublisher: AlbinYear: 2002Pgs. 186Weight: 0.221 kg.

Price ALL460.80 Regular price ALL576.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU000398

Publisher: Albin

Neper analet e diplomacise Angleze, Arben Puto

Review(s): 0

Title: Nëpër analet e diplomacisë Angleze, mbi politikën e Britanisë së Madhe ndaj Shqipërisë gjatë luftës së II BotëroreOriginal: Nëpër analet e diplomacisë Angleze, mbi politikën e Britanisë së Madhe ndaj Shqipërisë gjatë luftës së II BotëroreCategory: LawAuthor: Arben PutoPublisher: AlbinYear: 2001Pgs. 203Weight: 0.181 Kg.

Price ALL384.00 Regular price ALL480.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001434

Publisher: UET Press

Marredheniet nderkombetare te lindjes se mesme, Louise Fawcett

Review(s): 0

Title: Marrëdhëniet Ndërkombëtare të Lindjes së MesmeOriginal: International Relations of the Middle EastCategory: International RelationsAuthor: Louise FawcettAlbanian translator: Enri HidePublisher: UET PressYear: 2010Pgs. 332Weight: 0.557 kgISBN: 978-99956-39-18-1

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In Stock

Reference: SKU001167

Publisher: AIIS - Tirana Times

Shteti, lufta dhe gjendja e luftes, Kalevi J. Holsti

Review(s): 0

Title: Shteti, lufta dhe gjendja e luftësOriginal: The state, war and the state of warCategory: Political sciencesAuthor: Kalevi J. HolstiAlbanian translator: Jorgji QirjakoPublisher: UET PressYear: 2008Pgs. 268Weight: 0.501 kgISBN: 978-99943-74-23-6

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001450

Publisher: LIRA

Krishterimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perendimor

Review(s): 0

Title: Krishtërimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi PerëndimorOriginal: Le christianisme, le judaisme, l'islam et la pensée occidentaleCategory: Political scienceAuthor: France FaragoAlbanian translator: Bajram MuçaPublisher: LiraYear: 2007Pgs. 408Weight: 0.627 kgISBN: 978-99956-655-7-9

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In Stock

Reference: SKU001162

Publisher: AIIS - Tirana Times

Organizatat nderkombetare ne politiken boterore

Review(s): 0

Title: Organizatat ndërkombëtare në politikën botëroreOriginal: International organisations in world politicsCategory: International relationshipsAuthor: David Armstrong, Lorna Lloyd, John RedmondAlbanian translator: Elvina Jusufaj, Marsida GjonçajPublisher: AIIS Tirana TimesYear: 2009Pgs. 386Weight: 0.565 kgISBN: 978-99956-736-2-8

Price ALL1,320.00 Regular price ALL1,650.00
More
In Stock

Reference: SKU000989

Publisher: Dituria

Marredheniet nderkombetare, Joshua S. Goldstein

Review(s): 0

Title: Marrëdhëniet ndërkombëtareOriginal: International RelationsCategory: Marrëdhëniet ndërkombëtareAuthor: Joshua S. GoldsteinAlbanian translator: Arian & Teuta StarovaPublisher: DituriaYear: 2003Pgs. 632Weight: 0.927 kgISBN: 978-99927-59-322

Price ALL1,000.00 Regular price ALL1,250.00
More
There are not enough products in stock