All best sellers
  • Banner

  • Reduced price

Tre libra të Paullina Simons me 15 % ulje

Rating 

Në këtë paketë ofrojmë tre libra të shkrimtares Paullina Simons : Romanet Tatiana dhe Aleksandri, Kalorësi i bronztë dhe Kopshti verorkanë çmim kopertine 4500 lekë. Ofrohen me 15% ulje.

ALL4,500.00
ALL3,600.00 Save 20%
Quantity
In stock

Description

Tatiana dhe AleksandriTatiana është vetëm tetëmbëdhjetë vjeçe, shtatzënë dhe e ve, kur arratiset nga Leningradi i shkatërruar nga lufta për të kërkuar një jetë të re në Amerikë. Por fantazmat e së kaluarës nuk e lënë të qetë. Ajo është e bindur se burri i saj, majori i Ushtrisë së Kuqe, Aleksandër Belov, është ende gjallë dhe ka dëshpërimisht nevojë për të...

Kalorësi i bronztë- Dy motra, Tatiana dhe Dasha, ndajnë të njëjtin krevat, në një dhomë tepër të ngushtë, me vëllain dhe prindërit. Jeta e tyre është e varfër dhe e vështirë. Racioni ushqimor sa vjen e pakësohet, dimri bëhet më i ftohtë, bombardimet vazhdojnë dhe shpresa për të mbijetuar sa vjen e shuhet.

Kopshti veror- Një e shkruar që i bren dhe një tashme e vështirë. A mund të shpresojnë për një jetë normale? A do të fitojë dashuria e tyre mbi sprovat e kohës?

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Tre libra të Paullina Simons me 15 % ulje

Tre libra të Paullina Simons me 15 % ulje

Në këtë paketë ofrojmë tre libra të shkrimtares Paullina Simons : Romanet Tatiana dhe Aleksandri, Kalorësi i bronztë dhe Kopshti verorkanë çmim kopertine 4500 lekë. Ofrohen me 15% ulje.

Write your review
16 other products in the same category:

Publisher: Collins Classics

Oliver Twist, Charles Dickens

Review(s): 0

As he tries to free himself from their clutches he becomes immersed in the seedy underbelly of the Capital, amongst criminals, prostitutes and the homeless. Dickens scathing attack on the cruelness of Victorian Society features some of his most memorable and enduring characters, including innocent Oliver himself, the Artful Dodger, Fagin, Bill Sikes and...

Price ALL320.00 Regular price ALL400.00
More
In stock

On Writing, Charles Bukowski

Review(s): 0

On Writing reveals an artist brutally frank about the drudgery of work and canny and uncompromising about the absurdities of life—and of art. It illuminates the hard-edged, complex humanity of a true American legend and counterculture icon—the “laureate of American lowlife” (Time)—who stoically recorded society’s downtrodden and depraved. It exposes an...

Price ALL2,200.00 Regular price ALL2,750.00
More
In stock

Publisher: Toena

Kombet dhe nacionalizmi që nga 1780, E. J. Hobsbawm

Review(s): 0

Nuk është e pamundur që edhe nacionalizmi të pësojë rënie dora-dorës me rënien e shtetit-komb, pa të cilin të qenët anglez, irlandez, hebre, apo një përzierje e të gjitha këtyre, është vetëm një nga mënyrat e shumta me të cilat, sipas rastit, njerëzit përcaktojnë identitetin e vet.

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In stock

Austerity, Yanis Varoufakis

Review(s): 0

 In this rousing book, he charts the absurdities that underpin calls for austerity, as well as his own battles with a bureaucracy bent on ignoring the human cost of its every action. Passionately outspoken and tuned to the voices of the oppressed, Varoufakis presents a guide to modern economics, and its threat to democracy, like no other.

Price ALL560.00 Regular price ALL700.00
More
In stock

Money, Yuval Noah Harari

Review(s): 0

Why does it now have such significance in our lives? Does it make us happier or unhappier? And what does the future hold for it? With brilliant clarity and insight, Yuval Noah Harari takes the reader on a journey from the very first coins through to 21st century economics and shows us how we are all on the brink of a revolution, whether we like it or not.

Price ALL480.00 Regular price ALL600.00
More
In stock

Publisher: Dituria

E bardha që vret, Robert Galbraith

Review(s): 0

Kur një djalosh i trazuar,  i quajtur Billi, i kërkon Kormoran Strajkut ta ndihmojë që të hetojë një krim që ka parë kur ishte fëmijë, detektivi mbetet thellësisht i tronditur. Edhe pse Billi ka probleme mendore dhe nuk mund të kujtojë detaje konkrete, ka diçka të sinqertë tek ai dhe historia e tij. Por para se Strajku ta pyesë më tej, Billi trembet dhe...

Price ALL1,620.00 Regular price ALL1,800.00
More
In stock