All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Rruga dhe endrra, Wang Shi
  • Rruga dhe endrra, Wang Shi

Rruga dhe endrra, Wang Shi

Rating 
ALL900.00
ALL720.00 Save 20%
Quantity
In stock

Description

Title: Rruga dhe ëndrra
Original: The road and the dream
Category: Finance
Author: Wang Shi
Albanian translator: Arian Starova
Publisher: Fan Noli
Year: 2018
Pgs: 356
Weight: 0.596 kg.
ISBN: 978-9928-251-40-4

Product Details
Fan Noli
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Rruga dhe endrra, Wang Shi

Rruga dhe endrra, Wang Shi

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: SKU001977

Publisher: IDK

Historia e ekonomise, John Kenneth Galbraith

Review(s): 0

Title: Historia e ekonomisëOriginal: Economics in perspektiveCategory: EconomicsAuthor: John Kenneth GalbraithAlbanian translator: Gramoz PashkoPublisher: IDKYear: 2005Pgs. 380Weight: 0.471 kgISBN: 978-99943-641-4-6

Price ALL720.00 Regular price ALL900.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001117

Publisher: Botimet Dudaj

Zhvillimi si liri, Amartya Sen

Review(s): 0

Sen propozon një teori të zhvillimit ekonomik global, që është e fuqishme, madhështore, dhe në të njëjtën kohë shumë e thjeshtë... Një punim frymëzues i njërit prej mjeshtërve të mëdhenj të shkencave shoqërore.

Price ALL640.00 Regular price ALL800.00
More
There are not enough products in stock

Publisher: Minerva

Fundi i tregut të lirë, Ian Bremmer

Review(s): 0

Fundi i tregut të lirë detajon fenomenin gjithnjë e në rritje të kapitalizmit shtetëror, një sistem në të cilin qeveritë kontrollojnë ekonomitë lokale përmes zotërimit të kompanive që dominojnë tregun dhe rezervave të mëdha të kapitalit me tepri, duke shfrytëzuar kështu për përfitime politike. Ky trend është një kërcënim për avantazhin e Amerikës dhe për...

Price ALL1,080.00 Regular price ALL1,200.00
More
In stock

Reference: 2699

Publisher: Botart

Bumerang, Michael Lewis

Review(s): 0

Title: Bumerang, udhëtime në botën e tretë të reOriginal: BumerangCategory: EconomicsAuthor: Michael LewisAlbanian translator: Valdet KodraPublisher: BotartYear: 2012Pgs.189Weight: 0.244 kgISBN: 978- 9928-116-30-7

Price ALL640.00 Regular price ALL800.00
More
In Stock